ASUS rozłącza internet co chwilę

(Kindermetal96) #1

Witam,

Zakupiłem laptopa ASUS R510CC-XO1292D. Zainstalowałem nań Windowsa 7. Laptop posiada kartę sieciową Mediatek MT7630E. Przy próbie połączenia z moim Liveboxem laptop łączy się, jest dostęp do internetu na kilkanaście sekund do kilku minut, a następnie ni z gruchy ni z pietruchy traci połączenie Wi-Fi bez żadnej wiadomości. Kiedy próbuję połączyć na nowo, wyskakuje powiadomienie, że nie można połączyć, a po wejściu w rozwiązywanie problemów albo wyskakuje, że trzeba zresetować kartę sieciową, albo łączy na nowo i po chwili znów rozlącza. Próbowałem już instalację najnowszych i trochę starszych sterowników, ale to nie pomogło. Kombinowałem też z kanałami, ale to również nie pomogło. Nie wiem czy to wina Liveboxa, czy laptopa, czy karty sieciowej, w internecie nic nie mogę o niej znaleźć. Chciałem spróbować na innym routerze, jednakowoż nie potrafię go skonfigurować (od niedawna mam Neo 40Mb, nie wiem dlaczego nie chce zsynchronizować ADSL, skoro obsługuje do 54Mb). Czy ktoś ma jakąś radę, albo przynajmniej wie co powoduje te dropy?

Jeśli zły dział, bardzo przepraszam.

EDIT: Zapomniałem dodać. PC mam podpięty przez Ethernet i nie traci w ogóle połączenia z internetem, wszystko śmiga jak należy. Tylko z tym laptopem jest problem.