Asus S96S kupiony z Allegro nie uruchamia się

Jeśli sprawy nie da się załatwić polubownie ze sprzedającym to jak najbardziej możesz udać się na policję i złościć przestępstwo.

W aukcji sprzedający pisze, że na sprzedawanego notebooka udziela miesięcznej gwarancji więc albo zwróci Ci pieniądze bo towar jest niezgodny z umową albo naprawi w ramach udzielonej gwarancji. Tak czy siak - musisz próbować się dogadać ze sprzedającym i sugeruję użyć do tego Centrum Sporów w Allegro.

:roll:

Centrum sporów to pic na wodę będzie chciał to odpisze nie to nie, poza tym allegro nie jest strona transakcji, mają z tego zysk i mają to gdzieś

Nie może udać się na policję, oni nie zajmują się reklamacjami. Centrum sporów to lipa, bo na nic nie trzeba odpisywać.

Nadal nie otrzymałem od gościa żadnej wiadomości więc napisałem że daję mu czas do poniedziałku aby zwrócił mi pieniądze + koszt odesłania mu laptopa a w przeciwnym razie idę na policje i zgłaszam sprawę do Allegro .Ciekaw jestem czy się do tego przekona , ale niby Allegro w tego typu przypadkach może zwrócić koszt zakupu do 10 000 PLN więc mam nadzieję że mi jakoś pomogą :stuck_out_tongue:

Może. Oszustwa internetowe są ścigane z urzędu.

O zwrocie kosztów przesyłki możesz pomarzyć… Odsyłasz na własny koszt.

:roll:

Jednak się odezwał i jest ‘‘zaskoczony’’ bo wysyłał podobno działający sprzęt , powiedział że zwróci pieniądze i żebym odesłał laptopa …

To już chyba będzie tyle w temacie wtedy , dzięki za pomoc :stuck_out_tongue:

@SilberPunkt

Jeżeli chcesz poradzić to bądź pewien co mówisz, a nie wprowadzasz w błąd.

Policja się tym nie zajmie.

Po drugie gdy reklamuje to dostaje zwrot pieniędzy za towar + 2x wysyłka.

Odeślij mu laptopa na własny koszt (zapakuj do paczki pismo reklamacyjne).

Jestem pewien. Sam zgłaszałem na policji taki przypadek.

Co do zwrotów kosztów przesyłki - możesz podać jakąś podstawę prawną?

:roll:

Nie mogłeś zgłosić takiego samego przypadku, ale co tam, dalej mów swoje.

Że przy reklamacji oddaje wysyłkę razy 2? Wpisz w google reklamacja.

należy tutaj rozpatrzeć wątek, uszkodzenia w trakcie transportu bo jak wiadomo “nie pierniczą” się z paczkami, jeśli zwróci pieniądze za laptopa, myśle że nie ma co robić rabanu :slight_smile: