ASUS WL-AM 604g ustawienie stałego IP dla komputerów

(Pamor) #1

witam

Problem jak w temacie.

Nie wiem jak w w/w routerze oraz komputerach ustawić stałe IP dla komputerów przydzielanych przez ruter. Jeden komp z Vistą a drugi z XP. W ruterze jest polskie oprogramowanie w wersji 3.0.0.7.A.

Proszę o wyjaśnienie krok po kroku bo to dla mnie niejasne.

(roobal) #2

Jeśli router nie posiada opcji rezerwacji adresów IP dla adresów MAC, to w komputerach, które mają mieć stałe IP, przypisz adres ręcznie spoza puli przydzielanej przez DHCP.

Pozdrawiam!

(Pamor) #3

Dzięki kolego. Pomogłeś mi. W tym routerze polskie oprogramowanie a raczej "Pomoc" do niego jest niczym kpina ze szczerbatego przyglądającemu się sucharom.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie DNSów:

Czy domyślny DNS jaki jest zapisywany w routerze po konfiguracji jest najlepszy i czy można go wpisać do ustawień w Windowsie czy może są lepsze?

Jest 62.233.233.233 ale gdzieś znalazłem takie dla Netii na lini TP S.A.:

" Serwery DNS dla wszystkich usług Netii

* Podstawowy (Primary) DNS: 213.241.79.38

* Zapasowy (Secondary) DNS: 213.241.79.37

* Zapasowy (Secondary) DNS: 83.238.255.76

* Zapasowy (Secondary) DNS: 62.233.233.233

* Zapasowy (Secondary) DNS: 87.204.204.204"

(roobal) #4

Przeważnie jest tak, że operator oferuje z jakiś względów dany serwer DNS, może to być na przykład jego własny ale czy jest on najlepszy to trzeba by było przeprowadzić testy, nie spotkałem się z rankingiem najlepszych serwerów (być może taki ranking istnieje, osobiście nie sprawdzałem), dlatego musiałbyś osobiście wybrać ten, który Tobie najbardziej odpowiada.

Pozdrawiam!