ASUS - wyłączanie się laptopa

Witam.

Mam problem tak jak w opisie czyli laptop z Nienacka się wyłącza. Z programu wynika Speed Fan, że wszystko jest jak należy. Laptop ma cały czas dostęp do zasilania, gdyż baterii nie używam. Problem występuje tylko dziś. Dodam, że złącze ładowania w laptopie delikatnie się rusza. Mimo iż ruszam tym złączem laptop się nie wyłącza. Podobny problem miałem z poprzednim laptopem tyle, że stary lapek wg. nie startował bo było uszkodzone złącze ładowania lub zwarcie na płycie głównej. Mam nadzieje na szybką pomoc. Z góry dziękuje ;D

post-276413-0-01973700-1427999206_thumb.

No, to trochę poużywaj go na zasilaniu z ładowarką, ale razem z baterią.

ale w czym jest problem, że się wyłącza ?

Jeśli z ładowarką + bateria nie będzie się wyłączał, to przynajmniej można wykluczyć zbyt wysokie temperatury podczespołów (niezależnie od tego, co zmierzyłeś) i można wtedy przypuszczać, że powodem wyłączeń laptopa są impulsy (przerwy?) z sieci 230V (może ładowarki?) lub niestety przerwy w zasilaniu na gnieździe lub płycie głównej (naderwana ścieżka druku, “zimny” lub przegrzany lut), pojawiające się pod wpływem temperatury. Luty gniazda zasilania do płyty głównej bardzo często ulegają przegrzaniu (a nawet upaleniu) przy używaniu laptopa tylko na ładowarce i bez baterii. Poza tym, gniazdo zasilania nie może się “kiwać” w żadnym wypadku!

Spróbuj jak radziłem wyżej, chociaż przez kilka godzin.