Asus x50z nie czyta płyt

Witam :slight_smile: Jestem tu nowa, czytałam kilka tematów na temat nie czytania płyt przez laptopy ale nic mi to nie mówi… Otóż mój laptop nie czyta kompletnie żadnych płyt. Już z 2 miesiące. Nie czyta filmów, gier, muzyki, no po prostu nic, ani oryginałów ani kopii! Jak wkładam płytę to on tylko zgrzyta, płyta się obraca, ale nic poza zgrzytaniem się nie dzieje! Poza tym, jeśli płyta jest w laptopie podczas włączania, to nie uruchomi się, dopóki płyty nie wyjmę z napędu. Mam zanosić go do naprawy czy da się coś z tym zrobić? Naprawdę proszę o pomoc! Dziękuję!

A co to za czytnik? Firma, model?

W moim lapku występował podobny problem (napęd MATSHITA). Płyt CD nie dało się nagrywać, odczytać rzadko… Potem było podobnie z DVD…

Okazało się, że plastik który trzyma płytkę w napędzie odczepił się i przy małych prędkościach działało ale przy dużych omykał i żył swoim życiem. Nagrywanie DVD z prędkością 2x albo 4x nie było problemem, nagrywanie z 8x graniczyło z cudem a o cd nie mogłem nawet marzyć… Sprawę załatwiłem przy użyciu supergluta.

Możesz spróbować przeczyścić laser i sprawdzić czy to coś pomoże. Jak nie - napęd do wymiany, jeśli sprzęt jest na gwarancji problem z głowy, jeśli nie możesz wyymienić go sama jeśli masz trochę umiejętności manualnych.