ASUS X54HY - laptop samoczynnie przechodzi w stan uśpienia

Witam serdecznie. :slight_smile:

Chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z samoczynnym i niekontrolowanym przechodzeniem laptopa w tryb uśpienia.

Problem pojawił się już dosyć dawno temu, kiedy na własną rękę chciałem przeczyścić laptopa i niestety nie udało mi się poprawnie go złożyć (myślałem, że to może być równie proste jak czyszczenie komputera stacjonarnego :D). Komputer trafił do serwisu i tam został poprawnie złożony.

Niestety od czasu do czasu i to dosyć nieregularnie występuje pewien problem z samoczynnym przechodzeniem laptopa w tryb uśpienia. Czasem jest tak, że włączę laptopa, pojawi się pulpit i od razu komputer usypia się. Czasem bywa tak, że popracuję trochę i dopiero wtedy komputer się usypia, a czasami wszystko jest w porządku.

Pojawiają się sytuacje, kiedy komputer raz się uśpi i potem jest wszystko normalnie, a czasami w koło potrafi się ponad 10 razy usypiać… :frowning:

Kilkukrotnie zdarzyło się, że laptop usypiał się kiedy nim poruszyłem (podniosłem go). Kilka razy zdarzyło się, że również migał mi ekran (włączał się i wyłączał).

Na 99% nie jest to problem związany z ustawieniami planów zasilania.

Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły związane z diagnozą problemu? Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie powodu uśpienia komputera?

Mój sprzęt to ASUS X54HY: