Asus X750JB -zgłoszenie niezgodności produktu z umową - wadliwa matryca, wifi, hdmi i bios

Witam, 

Niemalże rok temu (pod koniec miesiąca minie rok) kupiłem nowego laptopa Asus x750jb w xkom. Dopiero niedawno zauważyłem dość istotną wadę. Przy uruchamianiu (nie zawsze, tak 6/10 uruchomień to występuje) dzieją się różne dziwne rzeczy z matrycą - świeci na biało i nie wyświetla obrazu albo na cały obraz jest narzucona jaskrawo zielona barwa. Mija jak potrzymam rękę w górnej części laptopa - przy złączach.

Problem jest związany bezpośrednio z zimą, ponieważ występuje to przez wychłodzenie laptopa a wg. instrukcji nie można włączyć zimnego laptopa- tyle, że proszę o definicję zimnego, ponieważ w pokoju jest 16 stopni i dla niego to widocznie zbyt zimno.

Teraz pytanie. Czy mimo iż minął już prawie rok , to czy mogę zgłosić niezgodność towaru z umową? Na to teoretycznie są 2 miesiące (na zgłaszanie wad - niezgodności) ale wystąpiły one dopiero przy zmianie temperatury otoczenia, na co trzeba było poczekać 10 miesięcy

Kolejna sprawa - nie działające poprawnie hdmi - obraz przenosi, dźwięk nie. 

noddam, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.