Asus Xonar DX - Konfiguracja głośników 5.1


(Mariuszbaczek) #1

Witam. Zakupiłem kartę ASUS Xonar DX. Posiadam głośniki Genius 5005 jak skonfigurować kartę dźwiękową aby dobrze ją wykorzystywać? Może ktoś także posiada tą kartę?


(Xparanienormalnyx) #2

Otwierasz manager karty i ustawiasz... Żadna filozofia..

PS: Kupowanie takiej karty do takich badziewnych głośników to wywalanie kasy w błoto. To karta dla audiofilów ze sprzętem bardzo wysokiej klasy.


(jarekm26) #3

Karty studyjne kosztują, cztery razy więcej, więc nie przeginaj....

Baczek...

Co dokładnie chcesz wiedzieć....


(Xparanienormalnyx) #4

Dobra, dla audiofilów-amatorów ze średnio grubym portfelem. Na tych głośnikach nawet człowiek z dobrym słuchem nie odróżni dźwięku pomiędzy kartą Asus Xonar a jakimś układem CMI za 15zł...


(jarekm26) #5

aaaaaa teraz dla audiofilów amatorów.... haha :smiley:

Baczek90 to na czym polega twój problem ? :slight_smile:


(Mariuszbaczek) #6

Tzn chodzi najbardziej o to co poustawiać.. Np. "Sample rate" do wyboru jest" PCM 44,1 KHz, PCM 48 KHz, PCM 96 KHz i PCM 192 KHz. (Ustawione jest 192 kHz.). Później "SPDIF Out" w ogóle mam wyłączone, ale jak włącze jest do wyboru "dolby digital live i PCM. (jak wybiore Dolby digital live to nic nie słychać).. To by było tyle chyba.

Paranienormalny Chyba kpisz.. :stuck_out_tongue: Przesiadłem się na tego Asusa z Realteka zintegrowanego i wg mnie (nie mam dobrego słuchu) zmiana względem jakości dźwięku jest kolosalna.. Nie wypisuj więc głupot łaskawie.. :smiley: Z resztą nie wiem co masz do moich Geniusów.. Bardzo ładnie grają..


(jarekm26) #7

Skoro łączysz głośniki z kartą po analogu, to ustawienia dotyczące PCM i spdif nie mają zastosowania,

w twoim przypadku...

Paranienormalny naczytał się audiostereo.pl i teraz chodzi, i po nich powtarza...