Asus Xonar DX - problem szumów w mic

Witam,

Jestem użytkownikiem [Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1 24 bity], ale żeby nie było za łatwo pojawia się pewien problem.

Kiedy mam podłączony mikrofon oraz słuchawki/głośniki w mikrofonie pojawiają się szumy, które czasami stają się nieznośne - jestem stałym użytkownikiem Skype, więc ten problem jest dla mnie kluczowy.

Usterka ta znika, kiedy podpinam słuchawki do integry a mikrofon zostaje podłączony do Xonara.

[Takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje, bo nie po to wydałem tyle kasy żeby mieć ‘krystaliczną’ jakość dźwięku na mikrofonie …]

Płyta główna: EP35-DS3 [xonar na pcie x1]

Audio Driver Version 7.12.8.1794

EDIT:

W ustawieniach mikrofonu jest włączony ‘Microphone Boost’, ale bez niego prawie mnie nie słychać.

  • Podpinanie mic. do integry też nie pomaga.

Włączenie Microphone Boost powoduje sztuczne zwiększenie wydajności mikron stąd też zaczyna szumieć. do tego dochodzą szumy ze skype czasami gdy jest sprzężenie mikrofonu gdy jest za czuły pojawiają się szumy.

Jeśli chce się mieć wydajny mikrofon a przy tym brak szumów bez włączania Microphone Boost dobrą opcją jest preamp.

a wymiana mikrofonu by pomogła ?

Nie wiem czy by pomogło kolejną rzeczą jest to że nie należy używać dwóch karta jednocześnie jak używasz Xonara zintegrowaną wyłączamy w biosie wcale.

Problem jest taki, że nie mogę wyłączyć integry w BIOSie.

Nie mam takiej opcji.

EP35-DS3

Bios -> Integrated Peripherals -> Azalia Codec -> Disabled

oO

Nigdy bym się nie domyślił,

Dzięki

EDIT:

Problem rozwiązany - na razie problem nie występuje.

Witam.

Posiadam kartę dźwiękowa Xonar DX, słuchawki Superlux 668B i mikrofon Mikrofon Zalman ZM-MIC1.

Mam taki problem podczas włączonego mikrofonu, mój głos słychać dobrze lecz w tle słychać szum, który jest strasznie denerwujący.

Z tego co się orientuje to mikrofon jest bardzo czuły.

Co NAJCIEKAWSZE jak włączę nasłuchiwanie (dla próby mikro) i odepnę mikrofon od karty to ten szum jest cały czas i to jest bardzo dziwne ponieważ myślałem może że szumy to z otoczenia np szum komputera itp.

Spotkał się Ktoś z takim problemem lub może coś doradzić …

Z góry dzięki :slight_smile:

Asus wypuścił niestety bubla. Asus XONAR DX posiada wadę fabryczną. Szumy przy nasłuchu z wejścia mikrofonowego. Problemu nie można naprawić oprogramowaniem.

Grkov skąd to wiesz? Można coś z tym zrobić wysłać na gwarancje np.?