Asus zawiesza się na Starting Windows

Witam,

kumpel przyniósł mi laptopa do naprawienia, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem:

Laptop: Asus G75V - zawiesza się na ekranie “Starting Windows”. Po wyświetleniu tego ekranu dysk pracuje jeszcze przez około 1 sekundę, po czym wszystko się “zamraża” i nie wyświetla się nawet animowane logo.

 

W tym momencie przy “czystym” uruchomieniu laptopa (bez klikania niczego oprócz Power :slight_smile: ) mam komunikat:

Windows Error Recovery

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.

If Windows files have been damaged of configured incorrectly […]

 

I są 2 opcje do wyboru:

  1. Start Windows Normally

 

Po wyborze drugiej opcji system zawiesza się tak jak opisałem wyżej, a po wybraniu pierwszej mogę jedynie przeinstalować system.

 

Próbowałem stworzyć płytę “recovery” - niestety na laptopie jest Windows 7 Home Premium, a ja mam wersję Ultimate - otrzymałem informację, że wersje są niekompatybilne, ale jak się później okazało - po pobraniu z sieci obrazu .iso z systemem Windows 7 Home Premium, nagraniu go na płytkę i próbie “naprawy systemu” - również otrzymałem taką samą informację (domyślam się, że Asus coś pokombinował żeby korzystać tylko z “Recovery”).

 

PS. Niestety nie wiem co się stało z laptopem, że błąd się pojawił, dla pewności sprawdzałem pod kątem błędów dysk i RAM - wszystko jest OK.

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki,

pozdrawiam.

Domyślam się że po wyborze 1 opcji prosi o płytę z windowsem? Próbowałeś tryb awaryjny ( f8 klikaj przy odpalaniu laptopa).Coś jest nie tak z systemem.Jakiś plik uszkodzony? Jak odpali w trybie awaryjnym spróbuj przywrócić mu kopie zapasowa.

Zobacz-http://forum.dobreprogramy.pl/przegl%C4%85d-metod-naprawy-problem%C3%B3w-z-uruchamianiem-windows-7-t411804/

 

Nie prosi - ma partycję wbudowaną “Recovery” z której chce przeinstalować Windowsa. Niestety z tego co zauważyłem - Asus zastąpił tutaj Windowsową “naprawę systemu” i chce na siłę strzelić formata…

 

@IPSEN: przecież napisałem, że nie mogę naprawić systemu z płyty z Windowsem!

 

Co do trybu awaryjnego - przy próbie uruchamiania zawsze wyświetla się “lista plików” które są ładowane podczas uruchamiania trybu awaryjnego - tu wyświetla mi się miejsce na listę, jednak nie ładuje się żaden plik (czekałem 4h i cały czas była pusta).

Chyba bez formata się nie obedzie.Możesz na innym PC zgrać dla cb ważne pliki.