Asus Zenbook UX31E - Instalacja WIN7 i WIN 8 wiesza się

(Bor1904) #1

Witam,

Problem pojawił się gdy nagle podczas pracy na komputerze wywaliło bluescreen

na win 7. Jako, że nie miałem żadnych ważnych danych postanowiłem przywrócić system z partycji recovery. Niestety nie udało się ponieważ instalacja recovery zawieszała się tuż przy starcie na ekranie powitalnym.

Postanowiłem zainstalować Win7 z bootowalnego pendrive niestety instalacja wyrzucała brak sterownika. Dograłem poprawny sterownik AHCI i instalacja przeszła krok dalej i wszystko było dobrze do momentu kiedy przyszło dzielić dysk na partycje.

Sformatowałem wszystkie dyski usunąłem wszystkie partycje chciałem zrobić jedną partycję z całego dysku. Kliknąłem więc na nową partycje wybrałem jej rozmiar i przy kliknięciu zastosuj instalacja zawieszała się bez odzewu.

Po dwukrotnym wykonaniu tej samej operacji postanowiłem zostawić komputer włączony dłużej (może wyświetli jakiś błąd).

Niestety nic z tego. Tak jak było tak jest. Jest kółeczko ładowania kręci się kursorem można ruszać i nic poza tym.

Doczytałem gdzieś, żeby spróbować utworzyć partycję przez instalację win8 niestety rezultat był dokładnie taki sam.

Zmieniłem w biosie ustawienie standardowe z AHCI na IDE i wciąż to samo.

Uruchomiłem hiren's boot skanowanie dysku trzema różnymi programami. Żaden nie wykrył jakichkolwiek nieprawidłowości.

Utworzyłem sformatowałem i aktywowałem partycję w DOS'ie, dalej to samo.

Próbowałem również instalacji systemu z zewnętrznej stacji dysków

skończyło się tym samym co inne próby

Instalowałem różne wersje win 7, kopie oryginalne i nie oryginalne.

Finalnie podjąłem również próbę instalacji WIN8 zakończoną podobnym skutkiem.

Sprawdziłem czy dysk jest prawidłowo podłączony i tak też było.

Wykluczyłem również uszkodzenie RAM'u i karty graficznej programami diagnozującymi.

Zenbook Asus ux31e

Procesor: Intel Core™ i7 2677M Processor

Chipset: Intel QS67 Express Chipset

Dysk: 7mm SATA3 128GB RPM SSD Sandisk

Grafika: Integrated Intel HD Graphics 3000 (Core i3/i5/i7)

Pamięć RAM: 4GB DDR3 1333 MHz SDRAM, OnBoard Memory GB

Zaisntalowany fabrycznie Windows 7 Home Premium x64

Proszę o pomoc.

(Komputerowa_Panna) #2

Może po prostu twój lapek nie udźwignie dwóch systemów? :slight_smile:

(falcon89) #3

Czy dysk jest poprawnie wykrywany w biosie?

(Bor1904) #4

Tak, nie zaobserwowałem nic niepokojącego.