Asystent zgodności programów, mówi że VS express for desktop 2012 jest niezgodny z systemem windows 7

Witam,

Nie wiem jak to się stało, po aktualizacji, bo wcześniej tak nie było, gdy uruchamiam visual studio 2012, to pojawia się monit, że program jest niezgodny z systemem windows7 pokazując ścieżkę do programów files(x86) a mam 32bitową wersje zainstalowaną, mimo że mam 64 bitowy system. Mogę uruchomić program, lecz zaznaczyłem, aby nie pokazywał się komunikat.

Zastanawiam się czemu po aktualizacji tak się stało?

Pobierz i zainstaluj aktualizacje (do VS).

Oprócz komunikatu, to nawet projekt nie mógł się otworzyć i wyskakiwał komunikat, że program przestał działać, ale rozwiązałem problem, deinstalując  i ponownie instalując a wcześniej naprawiłem błędy CCleanerem;) I teraz jest ok.

To fajnie. Swoją droga to czemu ciągle używasz 2012 Express? 2015 Community Edition pod każdym względem lepsza… Z wyjątkiem może używania w firmach powyżej 5 osób.

Czytałem o 2013 że jest bardziej na usługi mobilne i pulipity, a 2015 hmm nie wiem, czy na komercję pozwala. Jednak wolę w VS 2012 Express i pisać w C#. Choć mało w tym języku programuje. Raczej w php z użyciem MySQL.

I co ważne,  mam Windows 7 a Community jest na windows 8 i nowsze systemy.

Nie wiem jakie masz źródła informacji ale lepiej je zmień :wink:

VS 2013 to po prostu nowsza wersja. Wszystko co zrobisz w 2012 zrobisz też w 2013. Nawet nie wiem co to znaczy “na usługi mobilne i pulipity”

Generalnie używanie prywatnie, czy w małej firmie wersji Express (i to sprzed kilku lat) jak jest za darmo 2015 Community nie ma żadnego uzasadnienia. Przecież to Express nie doinstalujesz nawet żadnych dodatków.

A wyczytałem z tej strony, że minimum to win 8.1 stąd: https://www.visualstudio.com/visual-studio-2015-system-requirements-vs

A do Community można doinstalować? I jak z tą komercją? Tak pytam, bo napisałem nie ma żadnego uzasadnienia, ale na co?

Wiem, że do wersji express nie mogę nic doinstalować, ale mało w Net piszę, więc nie jest mi to aż tak potrzebne. Chyba, że zacznę a jest to prawdopodobne pisanie aplikacji bazodanowych w C# lub w C++. To wtedy na Community przejdę.