Ata -> sata?


(Maximsyndicate) #1

Witam wszystkich forumowiczów i redakcję vortalu!

Dysk w moim komputerze przenośnym, to dysk ATA o pojemności 60 GB. Kilka dni temu moja siostrzenica kupiła sobie laptopa Toshiba (całkiem niezły potwór), który ma dwa dyski, po 200 GB każdy. Są to dyski SATA. Czy istnieje możliwość zamontowania jednego z tych dysków (SATA) w moim laptopie? Jakiego rodzaju byłoby to przedsięwzięcie? Czy to robota dla informatyka-elektronika.. lutownica, palnik i szczypce czy może wystarczy tylko jakaś przejściówka? A może pozostaje mi tylko zakupienie obudowy i uczynienie z tej dwustugigówki dysku zewnętrznego na usb?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję każdemu, kto poświęci kilka chwil na wyjaśnienie kwestii mniej doświadczonemu czytelnikowi vortalu.


(Sitemaster) #2

http://www.apollo.pl/store/show_detail/25121


(Slawolp) #3

http://sklep.benchmark.pl/pelny_7409.html oto rozwiązanie, mało estetyczne ale jedyne możliwe tylko chyba do notebooka się niestety nie nadaje, bo i tak dysk będzie wystawał, zakładając że w ogóle się przejściówka uda zamontować. A może byś tak sprzedał ten dysk i kupił taki sam na ATA (prawdopodobnie dokładając kilka złotych)?


(Elfuego1) #4

tu mozna poszukać

http://radiozet.allegro.pl/search.php?s ... &country=1