Atak ARP_SCAN (Outpost Firewall Pro) i siada internet

Cześć, mam problem z dostępem do internetu po zainstalowaniu Outpost Firewall Pro 2009. Otóż przypuśćmy po załadowaniu się windowsa odpalam internet (jednocześnie w tle działa Outpost) i posurfuję trochę po internecie po czym po chwili Outpost mi alarmuje, że wykrył atak o nazwie ARP_SCAN. Po tym komunikacie siada mi całkowicie sieć. Biorę “odblokuj atak” to wszystko wraca do normy.

O co w tym wszystkim chodzi?

.

Outpost Firewall Pro 2009 <-----po co go uzywac???

zapraszam do mojego tematu

a dlaczego miałbym go nie używać?

Bo jest trudny w skonfigurowaniu.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kon … Google&lr=

viewtopic.php?t=281587

niby trudny w skonfigurowaniu, a tylu ludzi cieszy się z jego poprawnego działania. dziwne

u mnie wszystko ładnie chodzi, tylko mam problem z tym jednym atakiem.

Czytałem, że to może być jakiś sterownik, inni piszą, że atak hackerski…

Jakbym zaznaczył go jako niegroźny to wszystko by było ok, ale nie wiem co to za cholerstwo

.

Temat jest zbyt obszerny do wyjaśnienia dlatego (google.pl).

W konkretnym przypadku ,jedyne co powinien zrobić mało doświadczony internauta ,to umieszczenie obcego IP

,które znajdziesz w logach ataku -na liście zablokowanych IP,aby więcej delikwent nie miał szans na zbliżenie się do Twojego kompa.Outpost posiada taka opcję i szukaj jej w ustawieniach.

Zanim zablokujesz IP,sprawdż,czy nie jest to IP Twojej bramy z routera,DNS.

Odpowiedż na atak ARP_SCAN,to próba arpspoofingu,sniffingu,zmiany adresu MAC w obrębie sieci LAN i jeszcze kilka innych zagadnień do poznania dla ambitnego internauty.

Temat rzeka.

Najlepszym programem ,który ochroni przed takimi atakami jest NOD32 i Outpost(opinia prywatna)