Atak trojanów, po oczyszczeniu nadal problemy

Wczoraj odkryłam, że zaatakowało mnie kilka trojanów. Internet działał, mogłam pingować strony, gg działało, Skype, itp. z wyjątkiem otwierania się stron www .

Przeczyściłam całość (Ad Awarem SE, Super Ad Blockerem i Avastem!, na koniec NoLop’em), wywaliłam kilka śmieci. Pomogło na wyświetlanie stron. Dziś jednak nadal wyskakują mi od czasu do czasu pop-up’y (mam odpalonego FF ale pop-upy otwierają się w IE, czasem tylko pojawia się okienko FF). Przeskanowałam ponownie, znowu znalazł kilka trojanków, ale poradził sobie z nimi. Po jakimś czasie wracają.

Przeglądając system znalazłam: ALCMTR, ALCWZRD, MicCal, RtlUpd, SOUNDMAN… ale nie widzę ich w logach hjt.

Log z HJT:

możesz usunąć plik

Daj log z Combofix

Plik usunięty. Mam nadzieję, że realtek sie nie obrazi :stuck_out_tongue:

ComboFix log:

Może dodatkowo nadmienię, że te wyskakujące okienka są cały czas z tego samego adresu: http : //url.cpvfeed.com /cpv.jsp?p

usun folder z dysku w trybie awaryjnym

wiesz, co to jest?

Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport oraz loga z SilentRunners i nowego combifixa

hmm… powiem tak.

Nie mam już tych folderów, po ostatnim uruchomieniu combofix’a zniknęły problemy z pop up’ami. Soapglue się pozbyłam zaraz na początku za pomocą Ad Aware’a.

Ale mimo to przeskanuje jeszcze raz. Zobaczymy, może wygrzebie jeszcze coś.

Ale to już jutro wrzucę raport.

BTW gdyby nie wasze forum, to już wczoraj o 2 rano wyrwałabym wszystkie włosy z głowy. Wielkie dzięki.

Daj nowy log z Combo

Log z avg

combo za chwilkę

Złączono Posta : 26.05.2007 (Sob) 12:27

Combo:

usuń i powinno być Ok

dzięki Gutek2222 :slight_smile:

Chyba rada w podpisie jest słuszna. Ja na format sobie nie mogłam pozwolić. Za dużo cennych rzeczy.

Ponadto taka wygrana walka jest mocno satysfakcjonująca 8)

odp do ostatniego:

Już wcześniej było ok, ale to chyba tak dla kosmetyki :wink:

Wnioski:

Niestety dla innych czytających może… nie potrafię powiedzieć co tak naprawdę pomogło. Wydaje mi się, że AVG na ten konkretny problem pomógł najwięcej.

A jeśli chodzi o ogólną czystkę to NoLop.

Jak dla mnie problem rozwiązany.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję.