Ataki DDoS

Mam pytanie związane z tym rodzajem ataków hakerskich. Posiadam antywirus kaspersky oraz firewall kaspersky anti hacker i mam taki problem ze srednio co kilka tygodni mam zablokowany komputer z powodu ataków DDoS( tak raportuje anti haker), to znaczy nie moge wchodzic do internetu przez jakis czas, komputer sie muli itp. Firewall raportuje ze ataki zostają powstrzymane i mam zawieszony net przez kilka godzin. Czy da sie uchronic przed tymi atakami? kokretnie chodzi mi o to zeby net mi działał sprawnie

No najlepiej uważam tłumaczy - http://pl.wikipedia.org/wiki/DDoS :wink:

Może we firewalu masz ustawione blokowanie kompa na jakiś czas po atak ??

Też tak miałem ustawione .Wyłączyłem to i teraz mam komunikat

“Akat DDos powstrzymany” a komputer wcale nie muli.

Zresztą po restarcie kompa wszystko powinno powrócić do normy.

Albo ten atak ddos to raczej zwykły ping od peerów podłączonych do Twojego komputera jak ma BitCometa. To normalne przy większej, niż zazwyczaj, ilości połączeń i zestawie Anty Hacker oraz Anty Virus Kasperski :wink:

sorry ze odpowiadam tak pozno, ale dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawe ze to faktycznie wina bitcommeta(zazwyczaj po kilku sekundach od mometnu sciagani jakiegos plik wyskauje komunikat od antihackera). Mam pytanko czy nie dałoby sie tego jakos wyłaczyc w anti hackerze albo zmienic opcje w bitcommecie, bo jak na razie to nie moge zadnego pliku sciagnac z tego programu.

A w tym antihackerze jest jakieś ustanawianie regół jak w zwykłym firewall’u? Może wystarczy ustawić, aby przepuszczał połączenia związane z BitComet.

Mam ustawioną regułe ktora zezwala całej aplikacji na korzystanie z internetu, jesli o to ci chodzi.

Poszukaj w ustawieniach firewala, system wykrywania ataków albo podobne i wyłącz/ustaw czas trwania blokady na “zero” minut .Przynajmniej w moim

Anti Viren Kit Internet Security taka funkcja jest.

ok thx za pomoc