Ataki DDoS

(Tommekx) #1

Mam pytanie związane z tym rodzajem ataków hakerskich. Posiadam antywirus kaspersky oraz firewall kaspersky anti hacker i mam taki problem ze srednio co kilka tygodni mam zablokowany komputer z powodu ataków DDoS( tak raportuje anti haker), to znaczy nie moge wchodzic do internetu przez jakis czas, komputer sie muli itp. Firewall raportuje ze ataki zostają powstrzymane i mam zawieszony net przez kilka godzin. Czy da sie uchronic przed tymi atakami? kokretnie chodzi mi o to zeby net mi działał sprawnie

(Gutek) #2

No najlepiej uważam tłumaczy - http://pl.wikipedia.org/wiki/DDoS :wink:

(Adarek) #3

Może we firewalu masz ustawione blokowanie kompa na jakiś czas po atak ??

Też tak miałem ustawione .Wyłączyłem to i teraz mam komunikat

"Akat DDos powstrzymany" a komputer wcale nie muli.

Zresztą po restarcie kompa wszystko powinno powrócić do normy.

(Gutek) #4

Albo ten atak ddos to raczej zwykły ping od peerów podłączonych do Twojego komputera jak ma BitCometa. To normalne przy większej, niż zazwyczaj, ilości połączeń i zestawie Anty Hacker oraz Anty Virus Kasperski :wink:

(Tommekx) #5

sorry ze odpowiadam tak pozno, ale dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawe ze to faktycznie wina bitcommeta(zazwyczaj po kilku sekundach od mometnu sciagani jakiegos plik wyskauje komunikat od antihackera). Mam pytanko czy nie dałoby sie tego jakos wyłaczyc w anti hackerze albo zmienic opcje w bitcommecie, bo jak na razie to nie moge zadnego pliku sciagnac z tego programu.

(Mordor99) #6

A w tym antihackerze jest jakieś ustanawianie regół jak w zwykłym firewall'u? Może wystarczy ustawić, aby przepuszczał połączenia związane z BitComet.

(Tommekx) #7

Mam ustawioną regułe ktora zezwala całej aplikacji na korzystanie z internetu, jesli o to ci chodzi.

(Adarek) #8

Poszukaj w ustawieniach firewala, system wykrywania ataków albo podobne i wyłącz/ustaw czas trwania blokady na "zero" minut .Przynajmniej w moim

Anti Viren Kit Internet Security taka funkcja jest.

(Tommekx) #9

ok thx za pomoc