Ataki przez GaduGadu

powiedzcie mi prosze jak zabezpieczyc sie przed atakami z sieci za pomoca GG zeby nikt nie mogl wykorzystac mojego GG jako furtke do mojego komputera

dziekuje i czekam na info

Na dobry początek wyłącz opcję połączenia bezpośredniego peer - to - peer. Zrobisz to rzecz jasna w ustawieniach GG.

mam GG8 to najnowsze po aktualizacji tutaj nie ma takiej opcji jest tylko proxy do ustawienia ale tego nie ustawialem natomiast nie ma polaczen p2p

Może nie być. GG jest coraz bardziej kierowane na młode społeczeństwo, a to inteligencją nie grzeszy. Tak więc im mniej opcji tym lepiej.

W starszych wersjach zawsze była taka opcja:

schowek01gg.jpg

Podobno wyłączenie tego połączenia miało poprawić bezpieczeństwo. Skoro nie ma w nowym GG tego to pech :stuck_out_tongue:

Ale takie ataki z sieci na gg w zastosowaniach domowych prawie nie mają racji bytu.Bardzo bardzo bardzo rzadko się zdarzają.Głównie są to ataki typu DDoS na GŁÓWNE SERWERY gg,które i tak długo nie trwają.Co innego jakbyś mieszkał w ameryce albo chinach i miał tutejszy komunikator ale w polsce? :PP Zainstaluj antywirusa i zaporę i uważaj gdzie wchodzisz w sieci ! taka mała rada i będzie ok

kruca bomba no nie ma:)w nowym gadulcu tego nie ma jak bum cyk cyk:)

a orientujesz sie w takim razie jakiego komunikatora uzywac zeby nie bylo widac IP mojego komputera i zeby nie mozna bylo wejsc z zewnatrz do moejgo komputera za posrednictwem komunikatora???

masz mozliwosc sprawdzenia z sieci czy mam dobrze zabezpieczony komputer???

mam F-Secure Internet Security 10 ustawiony w zaporze na rygorystyczny ale nie wiem na ile mnie on zabezpiecza

Dodane 12.08.2009 (Śr) 16:17

osoba ktora wrzucila mojemu kumplowi tego KGBkeyloger powiedziala ze za to ze kumplowi pomagam usunac tego szpiega bede atakowany miedzy innymi za pomoca mojego gg z sieci przez ta osobe i pytam Was o to wszystko poniewaz chcialbym zabezpieczyc rowniez i swoj komputer