Ataki przez GaduGadu

(Andreashess) #1

powiedzcie mi prosze jak zabezpieczyc sie przed atakami z sieci za pomoca GG zeby nikt nie mogl wykorzystac mojego GG jako furtke do mojego komputera

dziekuje i czekam na info

(Gorgoroth) #2

Na dobry początek wyłącz opcję połączenia bezpośredniego peer - to - peer. Zrobisz to rzecz jasna w ustawieniach GG.

(Andreashess) #3

mam GG8 to najnowsze po aktualizacji tutaj nie ma takiej opcji jest tylko proxy do ustawienia ale tego nie ustawialem natomiast nie ma polaczen p2p

(Gorgoroth) #4

Może nie być. GG jest coraz bardziej kierowane na młode społeczeństwo, a to inteligencją nie grzeszy. Tak więc im mniej opcji tym lepiej.

W starszych wersjach zawsze była taka opcja:

schowek01gg.jpg

Podobno wyłączenie tego połączenia miało poprawić bezpieczeństwo. Skoro nie ma w nowym GG tego to pech :stuck_out_tongue:

(Cyba91) #5

Ale takie ataki z sieci na gg w zastosowaniach domowych prawie nie mają racji bytu.Bardzo bardzo bardzo rzadko się zdarzają.Głównie są to ataki typu DDoS na GŁÓWNE SERWERY gg,które i tak długo nie trwają.Co innego jakbyś mieszkał w ameryce albo chinach i miał tutejszy komunikator ale w polsce? :PP Zainstaluj antywirusa i zaporę i uważaj gdzie wchodzisz w sieci ! taka mała rada i będzie ok

(Andreashess) #6

kruca bomba no nie ma:)w nowym gadulcu tego nie ma jak bum cyk cyk:)

a orientujesz sie w takim razie jakiego komunikatora uzywac zeby nie bylo widac IP mojego komputera i zeby nie mozna bylo wejsc z zewnatrz do moejgo komputera za posrednictwem komunikatora????

masz mozliwosc sprawdzenia z sieci czy mam dobrze zabezpieczony komputer?????

mam F-Secure Internet Security 10 ustawiony w zaporze na rygorystyczny ale nie wiem na ile mnie on zabezpiecza

-- Dodane 12.08.2009 (Śr) 16:17 --

osoba ktora wrzucila mojemu kumplowi tego KGBkeyloger powiedziala ze za to ze kumplowi pomagam usunac tego szpiega bede atakowany miedzy innymi za pomoca mojego gg z sieci przez ta osobe i pytam Was o to wszystko poniewaz chcialbym zabezpieczyc rowniez i swoj komputer