Ataki sieciowe + problem ze startem komputera

Witam,

od jakiegoś czasu program Eset Smart Security rejestruje sporą ilość prób ataku na mój komputer. Są to głównie komunikaty: “Wykryto użycie ukrytego kanału w pakiecie ICMP” oraz w trochę mniejszej ilości “Wykryto atak z preparowaniem pakietów dla pamięci podręcznej DNS”. Wpisy zauważyłem w dzienniku, do którego zajrzałem po tym, jak osoby korzystające z tego komputera (ja raczej sporadycznie, toteż nie jestem w stanie określić czy zachowuje się on w jakiś specyficzny sposób) stwierdziły, że spotykały się z dziwnymi komunikatami.

Eset generował okienka ostrzegawcze, a w przeglądarce ponoć pojawiają się dziwne komunikaty typu “chcesz poznać prawdziwego hakera”. Ok, brzmi to jak jakaś miejska legenda i w zasadzie śmieszyło mnie z początku, ale jest to relacja osoby, która z komputerami ma sporadyczny kontakt i może to być zarówno treść bannera reklamowego jak i realne okienko komunikatu, które omyłkowo kliknęła - dlatego wolę nie ignorować niczego.

Co sam zauważyłem po krótkim użytkowaniu: internet (mobilny playa) na tym komputerze działa czasem wolniej niż na drugim, który posiadam (choć właśnie ten ma lepszą konfigurację sprzętową i powinien działać płynniej). Poza tym od kilku dni mam problem z biosem (wiem, że to nie ten dział, ale podaję tylko by opis problemu był pełny) - mianowicie za każdym uruchomieniem pojawia się błąd “cmos/gpnv checksum bad” i muszę za każdym razem ustawiać datę (aktualizacja, przestawienie zworki itp nie pomogły - problem biosowy wciąż się pojawia). Czy to może mieć związek z potencjalnym zawirusowaniem komputera?

Oto logi po skanie ComboFixem >> http://www.wklejto.pl/51393

oraz HiJackiem >> http://www.wklejto.pl/51394

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Temat zamykam nie pomagamy piratom!