Ataki sieciowe

Witam . Dziś Kaspersky poraz pierwszy poraz pierwszy wykrył i zablokował atak sieciowy . To log z niego :

Ataki sieciowe


Czas Opis ataku Źródło Protokół Port lokalny


2008-06-14 14:44:02 Scan.Generic.UDP 172.16.2.130 UDP 30728

2008-06-14 14:44:03 Scan.Generic.UDP 172.16.2.130 UDP 7781

Co to oznacza ? Co mógłbym zrobić żeby to się nie powtarzało ?

jeżeli ktoś cię atakuje to nic nie zrobisz, od tego jest firewall żeby reagował. w twojej sytuacji wykrył ataki więc nie masz czym sie martwić

Jak używasz Kasperka i jakiegś programu p2p to bedziesz widział częściej tą sytuacje-w konfiguracji zapory zaznacz Dodaj atakujacy komputer do listy blokowanych na i ustaw np 860 min(ja tak mam)- co to oznacza? Zapora>ataki sieciowe>pomoc

Nie używam żadnego programu p2p a poza tym jestem podłączony do sieci lokalnej i mam wewnętrzny adres ip a dostęp do neta mam przez zapore dostawcy internetu

tak jak napisał bez_pseudonimu , atak zablokowany i jest dobrze,jeżeli obawiasz sie dalej możesz włączyć system filtrowania > Tryb uczenia każde wejście/wyjście będzię pytać o akceptacje.Zapora sieciowa>pomoc

Nie ma się czym martwić :slight_smile: Mi dzisiaj przez 7 godzin outpost zablokował :slight_smile: 112 ataków :? Jest naprawde dobry :slight_smile:

mi comodo blokuje nawet po 400 albo 500 na dzień więc luzik heheh te twoje dwa ataki to nic w porównaniu z moimi rekordami