Athlon 1,7 ghz i k7vza rev 3.0 problem pomocy!

Witam wszystkich, mam problem, a mianowicie kupiłem na allegro procesor Athlon 1,7 ghz i juz po podłaczeniu do komputera i uruchomieniu go stoi. Nic sie nie dzieje monitor sie nie pali a komputer tylko chodzi sie nie wlacza dalej mam plyte glowna ecs k7vza rev 3.0 na tej plycie glownej ten procesor powienien chodzic wiec nie wiem co jest i dlatego prosze o wasza pomoc!

Bios aktualizowany do wersji 3.7a Przedtem byl procesor duron 900 mhz krecony na 1 ghz. 384 mb ramu i ati 9250, zasilacz mustang model atx KY-400W

Jeżeli ta płyta chodziła z Duronem i aktualizowałeś BIOS, to do sprawdzenia zostały Ci ustawienia płyty, np FSB, mnożnik. Problemem może być również pamięć - czy obsługuje Athlona oraz nieprawidłowo zamontowany wentyl procka. Sprawdź rdzeń procesora czy nie jest ukruszony lub pęknięty. Jeśli możesz wrzuć procka na inną płytę - możliwe że on już w ogóle nie dycha.:mrgreen:

a co to jeste ten wentyl?? :?

Wentylator który chłodzi procesor - musi się kręcić.

Napoczątek zworka CLR_CMOS lub wyjmij batreie na około 30 minut.

wentylator dziala a zworke tez wyciagnalem i nic nie pomoglo wiec chyba jest tylko jedna mozliwosc on sie do niczego nie nadaje

To może być problemem, a nawet jak nie to do wymiany na Fortona 400W.

Włącz na chwile kompa i sprawdz czy proc się grzeje jak będzie zimny to wina proca.

Ja juz nie wiem, bo jak wlaczam kompa z tym prockiem to chodzi jak by w ogole tam nie bylo tzn. wlacza sie i to wszycho.

A z Duronem działa? Bo flashowannie biosu na starych płytach to sport ekstremalny, i czasami można w ten sposub załatwić płyte.

z duronem dziala tylko z athlonem nie dziala

To albo wina kiepskiego zasilacza lub proca grzał się? jak rdzeń był zimny to proc nadaje się do kosza.

no problem w tym ze ja jak go podlaczylem to od razu bylo cos takiego