Athlon 140 a Win7

(Ntfss) #1

Proszę mi napisać czy Win 7 będzie płynnie działać na jednordzeniaku 2,7ghz i to z antywirusem?

(Mrylec) #2

Przypuszczam że chodzi teraz o Semprona 140 ;]

Jeżeli masz odpowiednia płytę, to możesz odblokować drugi rdzeń i go ładnie podkręcić :slight_smile:

Spokojnie bez odblokowywania i podkręcania możesz instalować 7 :wink:

(MaRa) #3

To zależy od grafiki - musi wspierać sprzętowe DirectX9.

(Piotr24 Power) #4

Zależy ile masz RAMu, jednak ja bym nie polecał odpalać Windows 7 na takim procesorze... Chyba, że pracujesz w aplikacjach biurowych + GG lub Skype to możesz inwestować w Win 7, lecz przy niektórych (dość częstych... nawet kopiuj - wklej) operacjach możesz poczuć spadek wydajności w porównaniu do Windows XP...

(Dritone) #5

A dlaczego? :slight_smile:

(Emilmlo) #6

Aby działała przezroczystość potrzebna jest karta DX9, na kartach które obsługują starsze wersje DX przezroczystości nie będzie.

(Mrylec) #7

Głupoty gadasz. Ja ma swoim starym ahlonie 64 2.50GHz śmigałem na 7 że aż miło było... I żadne operacje nie zamulały. Gorzej było w grach, ale w Wolfensteina 2009 ze sprzętem z opisu to grałem na średnich detalach :wink: Więc nie było aż tak tragicznie...

(Dritone) #8

Spoko, tyle to i ja wiem :slight_smile: chodziło mi o odpowiedź MaRy, a pytanie brzmiało o możliwość instalacji... a karta niezgodna z DX9 nie ma tutaj nic do rzeczy.

(Emilmlo) #9

Do płynności działania systemu nic nie ma, po za tym wątpię aby autor tematu nie miał zgodnej karty z DX9, jeszcze nie spotkałem płyty głównej na AM2+/AM3 z AGP (procek jest pod AM2+/AM3), bo tylko pod AGP były karty nie zgodne z DX9.