Athlon 1700+ podkrecanie

Mam pytanie czy jest jakiś program do podkrecania athlonów 1700+ a jak nie to w jaki inny sposób podkrecic

To trzeba płytę główną zrobić, albo jak masz procesor to rękami się to podkręca bo inaczej przecież nie można… :?

hehe to nie jest dział na luzie :? musisz ściągnąć program albo w biosie

Jeśli procesor jest dla ciebie za wolny to go zmień. Nie widze sensu podkręcania jak się nie ma o tym zielonego pojęcia… Jeszcze dojdzie do tego, że go spalisz i tyle będzie…

Każdy musi to kiedyś 1 raz zrobić :smiley: nie chodzi mi o spalenie :stuck_out_tongue: Pozatym ta odpowiedz dużo mu pomogła :? strasznie uprzejmy jesteś :?

Jestem jaki jestem. O podkręcaniu na forum było mnóstwo razy. A po za tym widać, że gość jest leniwy. Na forum tweaka jest wszystko pięknie wyjaśnione ale najlepiej jak ktoś podsunie pod nos wszystko. losiu15 pewnie myśli, że podkręci sobie proca i na tym koniec. Ale jeszcze jest kwestia zasiłki, mobo, pamięci, chłodzenia itp… Więc good luck and have fun…

losiu15 podkrecanie procesora jest dosyc trudna sprawa…i aby podkrecic dobrze bez zadnych problemow trzeba miec tez dobre komponenty w komputerze takikie jak :

RAM, Zasilacz(jedna z najwazniejszych zeczy w podkrecaniu , jesli masz slaby to sie nawet za to niebiez) plyta glowna …chlodzenie .

Wiec robi sie to przez BIOS .

Wchodzisz w Biosie w zakladke VOLTAGE CONTROL (tak jest przynajmiej u mnie …na kazdej plycie glöownej moze to wygladac inaczej …wiec posprawdzaj) no i tam bedziesz mial taktowanie magistrali …u mnie 9x200 (9x211) …no i poprostu delikatnie zwiekszasz …gora co 5 mhz ! a proponowal bym podwiekszac co 3 mhz.

Wtedy musisz zobaczyc czy system bedzie stabilnie pracowal w stresie.

W tym celu sciagasz program Prime95 i obciazasz proca ok2/3 godz. dla pelnej pewnosci ,ze procek dziala stabilnie …no i wszmue to by bylo wszystko …

Pamietaj tez o tym ,ze gdy podkrecasz proca to Ram tez pracuje szybciej !

Moze byc tak ,ze procek by poszedl wiecej ale ram niewyrabia …wiec podkrecanie procka zalezy od wielu zeczy …

Wszystko robisz na wlasna odpowiedzialnosc …

powodzenia.

wybrane serie amd 1700xp kręciły sie nawet do zegara 3000mhz, dwukronie zwiekszajac wydajność, ale do tego nie wystarczy extra kręcacy sie procek, dobra zasiłka, plyta i pamięci to podstawa, noi odpdowiednie do osiągów chłodzenie :wink:

baw sie prockiem, bo warto, sprawdz serie pod radiatorem, poczytaj w necie i bedziesz wiedział ile ludziska z niego wyciskają :wink:

dzieki wam za wyjasnienie

Złączono Posta : 11.09.2005 (Nie) 11:28

jaki program ??