Athlon 1700+ podkrecanie

(Losiu140) #1

Mam pytanie czy jest jakiś program do podkrecania athlonów 1700+ a jak nie to w jaki inny sposób podkrecic

(system) #2

To trzeba płytę główną zrobić, albo jak masz procesor to rękami się to podkręca bo inaczej przecież nie można… :?

(Janekzarzycki) #3

hehe to nie jest dział na luzie :? musisz ściągnąć program albo w biosie

(Zolciak) #4

Jeśli procesor jest dla ciebie za wolny to go zmień. Nie widze sensu podkręcania jak się nie ma o tym zielonego pojęcia… Jeszcze dojdzie do tego, że go spalisz i tyle będzie…

(Janekzarzycki) #5

Każdy musi to kiedyś 1 raz zrobić :smiley: nie chodzi mi o spalenie :stuck_out_tongue: Pozatym ta odpowiedz dużo mu pomogła :? strasznie uprzejmy jesteś :?

(Zolciak) #6

Jestem jaki jestem. O podkręcaniu na forum było mnóstwo razy. A po za tym widać, że gość jest leniwy. Na forum tweaka jest wszystko pięknie wyjaśnione ale najlepiej jak ktoś podsunie pod nos wszystko. losiu15 pewnie myśli, że podkręci sobie proca i na tym koniec. Ale jeszcze jest kwestia zasiłki, mobo, pamięci, chłodzenia itp… Więc good luck and have fun…

(Koks497) #7

losiu15 podkrecanie procesora jest dosyc trudna sprawa…i aby podkrecic dobrze bez zadnych problemow trzeba miec tez dobre komponenty w komputerze takikie jak :

RAM, Zasilacz(jedna z najwazniejszych zeczy w podkrecaniu , jesli masz slaby to sie nawet za to niebiez) plyta glowna …chlodzenie .

Wiec robi sie to przez BIOS .

Wchodzisz w Biosie w zakladke VOLTAGE CONTROL (tak jest przynajmiej u mnie …na kazdej plycie glöownej moze to wygladac inaczej …wiec posprawdzaj) no i tam bedziesz mial taktowanie magistrali …u mnie 9x200 (9x211) …no i poprostu delikatnie zwiekszasz …gora co 5 mhz ! a proponowal bym podwiekszac co 3 mhz.

Wtedy musisz zobaczyc czy system bedzie stabilnie pracowal w stresie.

W tym celu sciagasz program Prime95 i obciazasz proca ok2/3 godz. dla pelnej pewnosci ,ze procek dziala stabilnie …no i wszmue to by bylo wszystko …

Pamietaj tez o tym ,ze gdy podkrecasz proca to Ram tez pracuje szybciej !

Moze byc tak ,ze procek by poszedl wiecej ale ram niewyrabia …wiec podkrecanie procka zalezy od wielu zeczy …

Wszystko robisz na wlasna odpowiedzialnosc …

powodzenia.

(:: MARIO ::) #8

wybrane serie amd 1700xp kręciły sie nawet do zegara 3000mhz, dwukronie zwiekszajac wydajność, ale do tego nie wystarczy extra kręcacy sie procek, dobra zasiłka, plyta i pamięci to podstawa, noi odpdowiednie do osiągów chłodzenie :wink:

baw sie prockiem, bo warto, sprawdz serie pod radiatorem, poczytaj w necie i bedziesz wiedział ile ludziska z niego wyciskają :wink:

(Losiu140) #9

dzieki wam za wyjasnienie

Złączono Posta : 11.09.2005 (Nie) 11:28

jaki program ??