Athlon 2400+ kłopot

Witam.

Sprawa jest dosc skaplikowana wiec postaram sie mam nadzieje jak najlepiej ja przyblizyc.

Kupilem od kolegi athlona, podlaczylem go na moj socekt A i bios widzial go jako athlon 1800+ (1500Mhz), a u kolegi normalnie na czestotliwosci ~2000Mhz. Pomyslalem wtedy ze u mojego kolegi byl podkrecony wiec ja tez go podkrecilem zmieniajac FSB w biosie na 124 (stockowo mialem 100) i doszedlem do czestotliwosci procka ~1800Mhz. Komputer stal sie wtedy dosc niestabiln zdarzalo mu sie wylaczanie albo zwiechy itp.

Wkoncu 2 dni temu wogule komp nie chcial sie odpalic na tym procesrze od kolegi wiec wlozylem moj stary (duron 1200Mhz), no i ogolnie potem przeczytalem ze model tego procesora kolegi to jest athlon 2400+ i zaczolem kombinowac, mianowicie zmienilem przelaczki na plycie glownej zgodnie z manualem do niej odnoszac sie do procka mojego kolegi i komp sie wlaczyl ale wciaz jest 1500mhz i gdy zmieniam w biosie fsb na 133 to komputer sie wlacza i po chwili wylacza.

prosze o pomoc oto konfiguracja mojego sprzetu:

http://valid.canardp…c.php?id=935178

pozdrawiam

kazek1910 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Ten procesor standardowo stoi na wyższym FSB, nie wiem jak jest w tych prockach - ale chyba 266? Albo i 400… Jedyne wyjście to jest kupno nowej płyty głównej, która będzie obsługiwać wyższe FSB.

Lub aktualizacja BIOSu…

Problem rozwiazalem zmieniajac mnoznik procesora na mniejszy oraz zwiekszajac FSB na 33Mhz (166), wlaczylem rowniez pare ffunkcji w biosie wspomagajacych zgodnosc pamieci czy cos takiego

Teraz procesor taktuje na ~2000Mhz i jest stabiny oraz temp. nie przekraczaja norm.

pozdrawiam

Dodane 09.01.2010 (So) 2:48

Areh ,

Poprawie tresc tematu jak tylko naprawie klawiature;) gdyz z klawiatura systemowa zajelo by mi to wieki.

pozdrawiam