Athlon 2500+@3200+ wyłącza się


(Tomeczek1990) #1

Witam. Mam problem dotyczący overclockingu procka Athlon Barton 2500+. podkręciłem procesor do 3200+, w programach Prime95 nie wyskakiwały błędy testowałem ponad 30 minut, w 3dmarku też nieźle, napięcia w porządku. Wyłączyłem komputer na jakąś godzinkę, po godzinie włączyłem no i w pewnym momencie komputer się zresetował. Po zresetowaniu chodzi już godzinę i nic się nie dzieje. Wiem że jeśli się bedzie dalej resetował nalezy zwiększyć napięcie rdzenia, lecz w moim biosie nie mam możliwości zmiany napięcia rdzenia, mam bardzo okrojonego Biosa. Co mam zrobić ?? Za aktualizować biosa ?? Mam płytę główna Gigabyte 7nf-rz. biosut7.th.pngthpix.giftutaj screen z everesta dotyczący wersji biosu.


(adam749) #2

Napisz jaki masz zasilacz, jakie ramy i jakie chłodzenie na CPU, bo może się przegrzewa?


(Tomeczek1990) #3

zasilacz modecom 400W, chłodzenie pentagram freezone(przegrzewać się napewno nie przegrzewa), Ram 1 GB GoodRam DDR CL3


(adam749) #4

Modecom FEEL, czy MC??

Jaka częstotliwość ramów i jakie masz FSB?? Zniżyć taktowanie DDR bo to nie są zabardzo dobre pamięci do OC.


(Tomeczek1990) #5

MC FEEL, wime ze to nie najlepszy zasilacz do OC ale chyba napiecia mam w normie. Nie odbiegają o więcej niż 5%. Taktowanie FSB 200. A czestotliwosc ramow nie wiem ktore to.


(Sebastian61 92) #6

Może dlatego że się przegrzewa ja też tak miałem


(mati75) #7

do wymiany, nie wyrabia przy oc


(fiero) #8

A po wejściu do biosu naciskasz "Ctrl+F1"? Jeśli nie to musisz wiedzieć że Gigabyte ma takie zabezpieczenie przed nie doświadczonymi użytkownikami i standardowo widzisz tylko podstawowe ustawienia. Po wcisnięciu właśnie Ctrl+F1 powinny pojawić się zaawansowane opcje biosu.