Athlon 3500+ 64 pytanko o płyte

Witam.

Mam Athlona 3500+ 64 na płycie Gigabyta na socket 939. Chce zmienić płytę do 300zł i mam pytanko:

Czy mając TEN procesor muszę płytę pod 939 czy mogę pod 754 lub inny? jaka jest różnica itp. Niestety potrzebuje płytę na AGP.

Skoro procesor na 939 nóżek to jak go chcesz wstawić w podstawkę z 754 stykami. Szukaj płyty z podstawką socket 939.

To jest dobra płyta:

http://www.allegro.pl/item149238795__ok … wara_.html

PCI-E i AGP

Jeśli te procesory są dostępne tylko w wersji do gniazda socket 939 a niemiałbyś tego gniazda,to musisz zmienic płytę,jak masz to kup inną płytę z s 939

Między rodzajami gniazd nie ma różnicy,chodzi o to aby interes się kręcił,kupując procek pod nowe gniazdo musisz często zmienic płytę,do tego jeszcze pamięc - bo np. masz stare moduły DDR,a płyta obsługuje tylko DDRII,a nawet grafikę,jeśli płyta nie ma AGP,a tylko PCI Express,trafiają się płyty z dwoma gniazdami AGP i PCI takiej najlepiej poszukac,ale nie wiem jaką one mają wydajnośc,bo AGP już umarło,dostępnych jest do niego może miej niż 10 firmowych kart,jeśli dycydujesz się na rozbudowę na AGP,to karty grafiki do tego gniazda produkuje min firma Galaxy, starsze Radeony i GeForce też są na AGP,o nowsze trzeba pytac - wersje AGP z dodatkowymi układami

Skoro mój Athlon 3500+ 64 może tylko na 939, jaka płytę polecacie? koniecznie na AGP :frowning: i max do 350zł.

Podałem płytę :roll: tamta ma pełno wartościowe PCI-E i AGP, jest trochę wydajniejsza od płyt na nForce 4.