Athlon 3600 + i RAM 1066

Witam wszystkich! Posiadam płytę główną AM2NF3-VSTA. W specyfikacji jest tak:

I mam 2 razy 512 Ramu na 667 Mhz ( dual ) i chciałbym wymienić to teraz na 2 razy 2 GB ( dual chanel ) i zastanawiam się nad ramem taktowanym 1066, ale nie wiem czy będzie to kompatybilne z moim procesorem Athlon 64 bit 3600 plus. Za rok lub dwa planuję zmienić procesor i płytę więc chodzi mi o to żeby ten ram 1066 tylko działał ( może być na 800 Mhz ). Będzie tak działa czy w ogóle nie pójdzie. A, i w razie czego jak kupie to np w pro line to czy można tam wymieniać sprzęt ( w razie jakby nie działał ) ? Na google nic nie znalazłem. Z góry dizękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Według specyfikacji nie będzie działać na 1066 MHz ponieważ masz procesor na podstawce AM2 a nie AM2+. Nie zrozum mnie źle, chodzi o to, że Twój procesor wykorzystuje zwykłe AM2 a nie AM2+. Lecz wygląda na to że w płytę spokojnie wsadzisz procka na AM2+.

Ok, dzięki, tak też wyczytałem i to zrozumiałem,

ale chodzi mi o to czy jakbym teraz kupił pamięci 1066 to czy:

  • będą chodziły na 800 Mhz

  • nie będą chodziły w ogóle bo mam AM 2

Jakbym za rok wymienił płytę i procesor to miałbym wtedy 1066 a nie 800 ( jakbym kupił teraz 800 ) ale nie chce teraz si.ę wpakować tak ze kupię 1066 i się okaże że nie pójdzie.

Edit: bo wiem ze kiedyś coś takiego było ze jak się włożyło dwie kostki ramu i jedna była wyżej taktowana to i tak chodziła niżej jak ta druga. Pytanie czy w takim przypadku jak ten taktowanie też pójdzie niżej czy po prostu nie pójdzie w ogóle.

kazda pamiec ktora kupisz ( oczywiscie DDR) pojdzie na Twojej plyty, to prawda niektore plyty nie lubia danych pamieci ale to maly odsetek, 1066 bedzie latwiej krecic, bo maja wyzsze standardowe taktowanie

W takim wypadku pamięci przestawią się na tryb pracy 800MHz.

Dzięki!