Athlon 3800 x2 - oveclocking

Ostatnio chciałem sprawdzić możliwości mojego kompa i zacząłem od oc procesora. Odpalam EasyTune5 i na dobry początek podniosłem o kilkanaście Mhz, okazało się że kompletny zwis. Nie zrażony niepowodzeniem po resecie i odinstalowaniu easytune w trybie awaryjnym(inaczej się nie dało) wchodzę do biosu i próbuję ręcznie zwiększyć moc procka. Niestety efekt był taki sam. Nie rozumiem co się dzieje :frowning: .Słyszałem, że ten procek dość dobrze się kręci. Pomóżcie

wszystko zależy od płyty…

zauważyłem że masz zasilacz noname… pogrzało cię?! spalisz kompa… może i działa ale po OC na pewno przestanie… a szkoda komputera…

a do tematu:

cytat z http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-5

viewtopic.php?t=42924&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=#p332434

Do kręcenia potrzebna jest duża wiedza. Zanim się zacznie kręcić trzeba przerobić wiele lektur w necie na ten temat. Athlon x2 3800+ kręci się bardzo wysoko. Przy naprawdę dobrych sztukach nawet do 3,5GHz+. :wink:

Czyli chodzi ci o rewizję F3 przy rdzeniu Windsor…

troche czasu minęłó ale załatwiłem sobie porządny zasilacz

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,41269/

dałem chłodzenie gdzie tylko się dało :stuck_out_tongue: , pastę na procka :slight_smile: i spróbowałem jeszcze raz i niestety :frowning: z biosa nie dało się więc pociagnąłem clockgena i z 2Ghz doszedłem do 2,05Ghz i zwiecha. Co może być przyczyną :?:

na początek ustaw mnożnik HT na 3x

Potem pamięć ustaw na 667 a nie na auto i timmingi do tego 5 5 5 15 21 2T

podnieś napięcie na pamięci do 2.1V

i jedź htt do góry patrz co się będzie działo

podnieś napięcie rdzenia ?? !!

Poza tym np. mój Athlon przy pamięciach 5-5-5-15-21 nie idzie wyżej jak 2,5 Ghz dopiero ja dam na 4-4-4-12-16 2T skacze do tych 3,05Ghz ;]

Tak że dla każdego coś innego !!

chrucik o to chodzi że do każdego diva na amd jest dobierane inne spd także różnie z tymi timmingami bywa

Chrucik , a jakie te twoje goodramy są? Pro, czy value? Jak value, to mógłbyś mi powiedzieć, na jakich zrobione są kostkach?