Athlon 6000x2 89W Wentylator czy obudowa?

Zobacz w sklepach które masz w mieście albo na innych aukcjach :slight_smile: Napewno coś dobierzesz.

Jeszcze jedno pytanie w związku z tą temperaturą w Everescie pokazuje mi 3 rodzaje temperatury jezeli chodzi o procesor:

Procesor 1= 58

Procesor 1/1rdzeń = 34

Procesor 1/2rdzeń = 31

Czy w takim przypadku skoro rdzenie nie sa zbyt gorace mam czym sie martwic ? W stresie mialy maksymalnie 40 stopni.

Z wymiany obudowy oczywiscie nie zrezygnuje tylko ciekaw jestem tych temperatur ze rdzenie są chłodne a ogólna temperatura jest wysoka czy moze wcale nie sa chłodne i 40 stopni to jest dużo. Jeżeli ma ktoś wiedzę na ten temat i chciałby się podzielić niech odpisze.

Nie jest za ciepło. Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić programem Core Temp.

Ale i tak temperatury są jaknajbardziej w porządku jeśli takie masz. Jakby było 65 lub więcej stopni to byłby problem :slight_smile:

W Core Temp wyglada to troche inaczej tam temperatury rdzeni sa wyzsze tylko ze temperatura rdzenia kttory jest mniej wykorzystywany niby jest wyższa od tego ktory pracuje wiecej :PWyglada to tak:

Core 0 56 47%

Core 1 51 -52 stopne przy obicżeniu dochodzacemu do 80 %

Ten programik cos nie tak czyta ?:stuck_out_tongue:

Jeszcze dane ze Speedfan:

Core 30

Core 36

Ja bym spróbował u źródła problemu, czyli na procesorze.

No tak tylko teraz się zastanawiam czy ten problem istnieje :stuck_out_tongue: poczytałem o Core Temp i się dowiedziałem ze raczej pokazuje on wyższe temperatury niż większość programów poza tym ten rdzeń który niby pracuje wolniej jest cieplejszy czego nie pokazuje zaden inny program pomiarowy którego używałem.Nadal nie wiem którą temperatura się sugerować procesora czy pojedynczych rdzeni która jest ważniejsza i jakie temperetaury dla rdzeni są bezpieczne.

Wszystkie programy pokazują tą samą temperaturę? W BIOSIE też sprawdź

W biosie nie mam podzialu na rdzenie jest tylko ogólne temperatura Cpu która wacha sie od 43-46 stopni co do programów to te dane sa rozne ale zbliżone tylko Core Temp ma całkowicie różniące się od reszty coprawda ta reszta to Everest i Speedfan a one raczej zawsze pokazuja podobnie.

Mi na przykład Everest nie pokazuje w ogóle :stuck_out_tongue: a SpeedFanie mam 3*C co jest niemożliwe, a w biosie mam 30*C ale też nie mam podziału na rdzenie… Nikt nie ma :stuck_out_tongue: Programy mogą się mylić (jak w moim przypadku speedfan) a jak w biosie masz 43-46 stopni to nie ma źle, to jest średnia temperatura z obu rdzeni (tak mi się wydaje)