ATHLON 64 3000+ czy P 4 630

:spoko:

ja stawiam na INTELA. A co do wydajności top tzeba sie troszke znać na kompie. Takie programy do sprawdzania wydajnosci procków zapewne nie wykozystują wielowątkowości (HT) a co jest WIELKĄ zaletą nowych P4, taj samo cache 2MB, zeby wykozystać je lepiej trzeba ustawic w rejestrze posiadaną ilość tego L2 (na forum była porada jak to zrobić) a taki zwykły laik który nie ma dostępu do neta to jak on ma wykozystać potęcjał P4, jak amsz kase to biez P4 i tu nie ma co się spierać, a jak szukasz takiego kompa to biez tego semprona, tak jak to robi większość ludzi kupujących pierwszego kompa.

Jeżeli przekonałem ciebie do P4, ale nie masz kasy to kup sobie CELERON’ka i puźniej wymienisz sobie na P4, płyta główna bedzie ta sama

Ludzie co wy wogóle wygadujecie. Co z tego, że ma taktowanie 1ghz mniejsze. Nie patrz na to tylko na technologię. Niby dlaczego A64 jest zdecydowanie bardziej polecanym procesorem do gier ?? Są testy wystarczy poczytać.

Jeśli chodzi o cache to co z tego ze Intel ma 2mb. AMD ma 512 a i tak w bardzo wielu testach przewyższa Intela. Te 2mb wcale nie ratują P4.

Widze, że jest tutaj dużo ludzi, którzy uparli sie na intela i już. Znam dużo takich ludzi. Można im pokazywać jakiekolwiek testy, ale i tak oni będą mówić, że intel lepszy. BZDURA moze najwyżej do biura.

zeby wykozaystać te 2MB cache to tzeba umieć to zrobić

testy tego nie umieją wykozystać, tak samo HT. Jak testy “nauczą się” to wykozystywać wtedy pogadamy. Najlepszym testem jest praktyka np: kompresja tegosamego filmu (DVD–>avi) dobrym programem który wykorzysta HT i ustwiona ilość cache w rejestrze i zaden AMD nie pokona INTELA

Powiedz mi, a kto z nas kompresuje filmy ? Napewno niewielu.

ale mi chodzi o przeprowadzenie testu, a nie kompresowanie nagminne wszystkich filmów ze swojej DVDteki

moje ostateczne zdanie:

AMD dla laika i zapalonego gracza który niewidzi nic inego oprocz gier, a SEMPRON dla wybitnego laika na pierwszy komp

INTEL: dla znających się deczko więcej na systemie niz Ci wyzej, Celeron dla tych ktozy wiedząc co to moc P4, ale niemają na stanie kasy i w puźniejszym czasie przesiądą się na P4

Ja nie kompresuje filmów

Ja posiadam AMD i nie jestem laik a w gry często nie gram.

kondzio2003 o tak Celerony to super wydajne procesory. Aż dziwne, że ich do symulacji wybuchów jądrowych nie wykorzystują… Hyy żeby wykorzystać 2MB cache trzeba umieć to robić ?? Nucz nas tego :slight_smile: A wielowątkowość. Czy ja wiem czy +10% wydajności jest warta takiej ceny. Szkoda, że nie wymieniłeś wad P4. Wysokie temp. pracy. Jedna podstawka to dla mnie spora ściema. Żeby wsadziś w płyte coś nowego często potrzebny jest inny chipset…

Odwieczna wojna AMD kontra INTEL!Ludzie uspokójcie sie!Moim zdaniem Intel wygrywa jeśli chodzi o cache ale ono nie jest w obecnym czasie w pełni wykorzystywane!AMD Athlon64 cudowny procek extra wydajnosc dla maniaka gier komputerowych świetny proc podatny na kręcenie poniewaz nie grzeje sie tak jak P4 i to jego główna wada!Opinia obiektywna poniewaz na starym komputerze posiadam procesor AMD.Testy to nie wszystko ale dużo mówią nam o jakości procesorów.Może Intel jeśli bardziej sie postara dogoni AMD w technologii 64 bitowej a wtedy będzie to wyrównana walka.No i oczywiscie wszystko zależy od tego jak procesory będą obsługiwac 64-bitowe aplikacje.Pozdro mam nadziej że jasno to napisałem.

I tak Intel nie dogoni AMD

I tak może sie uspokoisz bo głupio gadasz!Intel to świetne procy jeśli chodzi o prace biurowe typu kompresja a AMD wiedzie prym w aplikacjach!Jeśli i AMD i Intel połączą te cechy to powstaną procy doskonałe!

no właśnie, dobre słowa, ja juz kończe kampanie INTELA, jednemu sie podoba AMD a innemu INTEL i tyle, ale konkretnie problem nie został rozwiązany, czyli nie wybraliśmy tego procka, ale… to jest…cięzka sprawa, procki są podobne, to zalezy do czego był by komp uzywany

kondzio2003 mowil cos wczesniej, ze nie ma testow, ktore wykozystywalyby w pelni ht i mowi ze ht jest potrzebne np do kompresji filmów. A co specjalisci robią na testach? Przecież bardzo czesto mozna w nich spotkać wykresy czasu kompresji filmów.

Ciekawe, że rekord podkręcania ponad 5 GHz ustanowiono na procesorze Intel’a :lol:

Napewno z jakimś dodatkowym chłodzeniem bo to raczej nie możliwe.Ale tak wg.mnie nie widac u Intela już takiej różnicy między dwoma ostatnimi modelami ponieważ podnoszenie częstotliwości zegarów już mało bardzo mało daje.Pozdro

Drodzy userzy - proszę czasem się zastanowić, jak zwracacie się do siebie na wzajem. To ma być konstruktywna wymiana zdań i proszę nie kierować się emocjami, bo nie ma takiej potrzeby.

:mrgreen:

Tylko kogo obchodzą puste MHz… A tak btw. rekord P4 to ponad 7GHz. Przecież wiadmomo, że z procesorów które mają więcej MHz więcej się wyciśnie tylko co z tego jeżeli żeby dogonić mojego AMD 64 trzeba P4 ~3900-4000MHz.

Intel Pentium 4 630 ma L1 16 kb a AMD Athlon 64 3000+ ma L1 128 kb czyli 8 razy więcej od Pentium 4, z tego winika że AMD Athlon 64 jest lepszy od Intel Pentium 4.

DZIĘKI WIELKIE ZA PORADY

Kupiłem nowy komp na ATHLONIE 3000+

POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZE WSZYSTKIM :smiley: :smiley: :smiley: