Athlon 64 3200+ Jak podkręcić w biosie AMI

Tak jak wyżej, zakupiłem nową płyte główną lecz mam w niej ten cholerny bios;/ w starym podkręcalem starego procka bez problemu. Teraz wymieniłem te 2 części i nie mogę. Płyta główna to asus A8v-mx/s. Próbowałem znaleźć podobne nazwy lecz nic to nie dało jedyne co znalazłem to te gotowe do zmiany ustawienia lecz nie moge ich zmienić bo są tak jakby niedostępne na szarym tle. (ni wiem jak to opisać :P) Plis pomóżcie bo myśle że dałoby rade podkręcić chociarz do 3500. Może jakiś poradnik albo coś bo szukałem ale tylko znalazłem na ten drugi bios.

jesli są jakies funkcje szczegółowe na szaro to nad nimi musi byc jakaś funkcja ogólna która wystarczy dac na enable’

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 16:52

już sprawdziłem,sa na szaro jeśli funkcja overclock jest na auto’,zmieniasz na pci,cpu async[niesynchronicznie]i wtedy są odblokowane

ok dzieki wielkie. Spróbuje zaraz.

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 18:14

Sorry ale nie mogę znaleźć tey funkcji overclock mógłbyś dać namiar gdzie ona dokładnie jest?

u mnie jest w Advanced>Cpu configuration>Overclock mode

Hmmm dziwne bardzo dziwne ja wchodze w advenced >cpu configuration i tam właśine mam wszystko na szaro oprócz opcji Col’aquiet cos takiego reszre mam na szaro a opcji ocerclock wogle nie ma tam.

bo najlepiej jakbys dał screena bo widocznie mój asrockowy ami a twój asusowy czymś sie różnią ale generalnie funkcji ogólnych od cpu nie da się np.na enabled albo w przypadku napięcia z auto’na manual’?

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:04

a może masz cool&quiet włączony to może jakbyś to wyłączył to reszta by się odblokowała,ja tego nie używam

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:04

a może masz cool&quiet włączony to może jakbyś to wyłączył to reszta by się odblokowała,ja tego nie używam

wyłączyłem i nic sie nie zmienilo chyba że musze dać resa biosa bo wyłączyłem i nie sprawdzałem. Jak mi powiesz jak zrobić sceena w biosie to bede wdzięczny :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:43

Nic nie dało zmieniłem na disabled i ciągle to samo. Screena nie zrobiłem tylko foty telefonem.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … a573946893

Pod tym jest jeszcze to cool&quiet ale nie udalo mi sie tego juz objąć.

:oops: za tego screena

no więc tak

-z fotki wynika,że masz tam cpu rozpracowane nieźle ale oprócz tego,że jest tam ‘able to change frequency’na yes’ nic wiecej do grzebania

-w moim jest mniej drobiazgów ale przy każdym da się grzebać

wniosek[może mylny]-może opcje grzebania masz w innej zakładce niż cpu configuration[jak masz tyle szczegółów to może grzebanie dali w inną zakładkę]

drugi wniosek

-może zmiana wersji coś by dała?

a poza tym się poddaję :stuck_out_tongue: bo chce spokojnie zasnąć

wniosek

-wołać Tobiego albo Turkissha :stuck_out_tongue:

Heh przeszukałem całego biosa i tylko to znalazłem nic innego :stuck_out_tongue: A wersji nigdy nie zmieniałem więc wole tego nie robić:P

też mam asusa tylko nowszego. U mnie w zakładce jumper free configuration dałem wszystko co sie dało na manual i można kręcić. Część opcji jest też w cpu configuration i chipstet configuration. Poszukaj u siebie czegoś takiego. Ja biosa też mam ami.

Z tego co sie orientuje nie mam takiej zakładki.

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:42

Tak jak myślałem nie mam takiej. Sorry że nie napisałem wczoraj ale po tym jak uruchomiłem kompa miałem problemy z netem że sie połączyć nie mogłem a dzisiaj rano wszystko już działa trochę dziwne.

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:45

Może jednak ta zmiana biosu na nowszy? tylko jak to sie robi… Macie może jakiś poradnik albo coś?

no ja też jestem ciekaw jak sie aktualizuje bios,u mnie tego nie robię bo jest w miarę nowy i całkiem przyjazny ale-

-czy wystarczy sciągnąć nową wersję,rozpakować,strzelić reseta i już czy coś w międzyczasie jeszcze trzeba zaszamanić? :smiley:

-i czy da się to zrobić z Windowsa?ps.gdzieś obok pisze o tym Tobi ale nie precyzuje…

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 20:13

a dokładniej w tym temacie tutaj 'błąd po wymianie procesora E2140’ale nie wspominają o biosie AMI,może procedura jest podobna…

Z tego co wiem ściągasz bios wgrywasz na dyskietke plik plus flash uruchamiasz kompa flashujesz i robisz według instrukcji ale nie jestem pewien. I nie moge znaleźć biosa do mojej płyty.

Dudas bad boy : Strona asusa :wink:

Szukałem :stuck_out_tongue: ■■■■ nie ma nic;/ nawet mojej płyty :expressionless:

Zobacz na stronie Fujitsu- Siemens, Asus robi część płyt dla F-S i innych firm.

VIA K8M800 nie ma blokad PCI/AGP przy oc można uszkodzić dźwiękówkę, dyski twarde, kartę graf i wszystko na pci, i płytę.

Jeśli ta płyta jest robiona dla F-S to opcji do raczej o/c nie zobaczysz, i brak blokad, po co umieszczać opcje do oc na płycie do tego nie przystosowanej.

Kręcenie na megabajcie, ten zasilacz nawet przy wyłączonym kompie jest niebezpieczny, czytałem o spalonych wyłączonych kompach na tego typu zasilaczach.

U mojego kumpla komp był odłączony od prądu a zasilacz jakoś spaliło podczas burzy niestety nie wiem modelu- pewnie codegon (nigdzie blisko piorun nie walną).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6a … db04a.html pierw to

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba6 … 70751.html a potem zmieniasz z 200 na np. 230…