Athlon 64 vs pentium IV - który procek lepszy?

Witam!

Otóz mój kolega chce sobie kupić nowy procek. Waha się pomiędzy Athlonem 64 a Pentiuimem 4. Chodzi głownie o wydajność procka w grach. Który z nich będzie miał lepszą ?? (Zakładając oczywiście tą samą ilość MHz w prockach).

AMD :slight_smile:

ale najlepiej by było intel core 2 duo :stuck_out_tongue: ale tu już troszke wiecej kaski trza :?

Zdecydowanie AMD :mrgreen: Procki tej firmy są najlepsze do gier. Intele są dobre tylko do obróbki filmów oraz do prac biurowych.

Pozdro :slight_smile:

masz jakieś przeterminowane dane, core2duo jest zdecydowanie wydajniejszy od atków, tak samo jak atki są zdecydowanie wydajniejsze od p IV :slight_smile:

To AMD jest znacznie wydajniejszy nawet jak proc Intela ma więcej MHz, AMD obsługuje więcej funkcji i do gier jest znacznie lepszy i AMD jest chłodnniejszy.

Lepiej brać AMD 64

PS.

Opis tematu to AMD 64 czy Intel P4. A nie AMD 64 [zwykły], czy Core2Duo.

znowu bedziemy to wałkować ;\ było juz multum razy ;\

przeczytaj sobiie uważnie co napisał to będziesz wiedział dlaczego tak napisałem :slight_smile:

Ile kolega ma kasy do wydania na ten procek?

350-400 PLN

A płyta jaka?

Przykro mi to stwierdzić ( mam pentium 4 ), ale niestety w grach znacznie lepsze są AMD. I to 2200 Mghz ( AMD ) jest lepsze od 3000 Mghz ( P4 ) :/. ale teraz na szczęście jest już Core 2 Duo 8)

szczesciem w nieszczesciu

mhz - megahertz

  • za ta kaske jakis A64 :wink: bo P4 dobrego nie dostaniesz :slight_smile:

Dobre.

Ja też myślę , że najlepsze rozwiązanie to będzie AMD. Choć dzisiaj to już tylko conroe. Ale to już inny przedział cenowy. :frowning:

Dobra. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Jesteście wielcy! :slight_smile:

Przkonaliście mnie i kumpla, że lepiej brać AMD-ka

Pozdrawiam.

THX !!