Athlon 64 x2 4400+ kontra Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz

(Jagoda G) #1

Witam!!

Niedługo będę miała nowy sprzęt komputerowy.Moje pytanie brzmi: Jakie są różnice pod względem wydajności, szybkości pomiędzy procesorami w zawartym tytule tegoż wątku? Proszę abyście składali tutaj swoje odpowiedzi.

Z góry dziękuję.

(Jagoda G) #2

Czekam. :slight_smile: :smiley: :-o

(Longhorn2009) #3

Core 2 Duo się zdecydowanie lepiej podkręca (nawet na ponad 3GHz). Z athlonem już tak dobrze nie jest.

(Owca 92) #4

Athlon aby dorównywał Pentium Dual Core musi mieć taktowanie o ok. 400MHz wyższe, na dodatek 3GHz dla athlona to kres(mało który do tego dochodzi) a Pentium Dual Core na 3GHz dopiero chce lepsze chłodzenie, ogółem w athlony x2 nie warto już inwestować

(Jagoda G) #5

Acha. A wiesz jak współpracują z najnowszymi grami? Hm...np: Crysis, Assassin's Creed itd.

(Kabuto1378) #6

Współpracują tak samo, tutaj nie ma żadnych różnic, oczywiście wydajność to inna rzecz i tutaj procek Intela jest górą ze względy na większą wydajność dlatego wybieraj Intel E2180 z tym że te procesory w fabrycznych zegarach mają podobną wydajność Intel jest wydajniejszy ale pełną jego moc wykorzystasz jeżeli przyśpieszysz zegar tego procesora.

(fiero) #7

Stockowo wydajniejszy jest AMD ale jeśli zamierzasz kręcić to tylko Intel

(Sk91) #8

Wcale athlony się tak źle nie podkrecaja...

Ale i tak lepiej wziąść Dual Core E2160/E2160.

(Mateusz 931) #9

sk91 , zgadam się z Tobą , aczkolwiek w tamtym artykule te procki były w pomieszczeniu które miało 5* ... chyba nikt w takim pomieszczeniu nie obsługuje PC :slight_smile:

Tak jak napisał Owca_92 ,

(Sk91) #10

a mógł byś mi pokazać gdzie to pisze że są w pomieszczeniu które ma 5*C coś nie mogę znaleźć.

(Mateusz 931) #11

Sam tytuł

(Sk91) #12

A już widzę, dzięki :wink:

(Owca 92) #13

Jest napisane Athlony w lodówce... Poza tym to że na CPU-Z jest napisane 3,9Ghz to nie znaczy że wytrzyma 10min orthosa a daje głowę że nie wytrzyma..... 3,2 robi F3 i to przy dobrym chłodzeniu ale to i tak nie jest większa wydajność niż 3Ghz na Pentium Dual Core

(Sk91) #14

Athlon x2 5000+ się tak podkręca. Popatrz na necie i oni też testują stabilność, myślisz że podkrecają i tyle ile wycisną dają wyniki? LOL.

(Emilmlo) #15

To czemu nie dadzą screena z super pi czy Orthos ?? nawet nie zrobili testu w grach i aplikacjach :x

(Owca 92) #16

myślę że z taką procedurą testów Pentium Dual Core poszedłby na 4,3Ghz

przeczytaj to i zobacz że wodą 0 stopni 3,9 jest kresem a tu niby na powietrzu w lodówce tyle zrobili...

(Rastko1) #17

Ja swojego z podpisu kręce na boxie i wcale się tak mocno nie grzeje, McDracullo na boxie równierz kręcił swojego F3 na ponad 3Ghz więc z tym chłodzeniem to przesadzacie

(Emilmlo) #18

Ale ty czy McDracullo nie macie 3.9 GHz.

(Rastko1) #19

na intelu też tego nie zrobisz na boxie :wink:

(Emilmlo) #20

Na Intel Core 2 Duo E8400 chłodzenie Box podobno to do zrobienia jest.