Athlon 64 X2 5000+ przegrzewa się

(Sps1906) #1

Witam w moje ręce trafił Athlon 64 X2 5000+ Problem polega na tym ze procek łapie temperatury do 100 stopni po czym się wyłącza. Na początku myślałem ze po prostu coś z chłodzeniem boxowskim. Wiec wykreciłem z mojego scythe mugen 2 i problem podobny Tylko ze mniejsza temperatura ok 90 w stresie i sie wyłącza. Trzecie podejście scythe mugen 2 i inna płyta glowna efekt ten sam. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam przeszłości procesora nie znam. Czekam na jakieś sugestie. Pomyślałem tez o CPU Lapping ale jeszcze tego nie robiłem nigdy ale wygooglowałem wiec sobie bym z tym poradził tylko czy coś pomoże ?

(Zajczyk95) #2

a pastę termoprzewodzącą kładziesz między procem a radiatorem, a jeżeli tak to nie za dużo? :stuck_out_tongue:

(Cedar) #3

Po diabła?

Jeśli nie kręcony a radiator boxowy prawidłowo zamontowany, to nie powinno być problemu. Czy jest i ile pasty termoprzewodzącej?

Jaką masz płytę główną? Napięcia są w biosie ustawione prawidłowo dla tego procesora?

(Sps1906) #4

Napięcia oczywiście ze prawidłowo ustawione. Pastę wiem jak nakładać jest hmm wielkości ziarnka ryżu czyli cieniutko nałożona. Pasta Arctic Silver 5. Płyta GIGABYTE GA-M61SME-S2 AM2 a testowane jeszcze na GIGABYTE GA-MA770T-UD3 AM3

(Cedar) #5

Wszystkie pozostałe parametry w biosie prawidłowo ustawione? Przywróć ustawienia fabryczne biosu.

Możesz sprawdzić powierzchnię procesora przykładając krawędzią bardzo równą powierzchnię (np. metalowy kątownik, suwmiarkę) czy rzeczywiście nie widać nierówności powierzchni.

(Sps1906) #6

Było na fabrycznych. OK jutro przyłożę i powiem co i jak. Dzieki za poradę.