Athlon 64 X2 5000+ przegrzewa się

Witam w moje ręce trafił Athlon 64 X2 5000+ Problem polega na tym ze procek łapie temperatury do 100 stopni po czym się wyłącza. Na początku myślałem ze po prostu coś z chłodzeniem boxowskim. Wiec wykreciłem z mojego scythe mugen 2 i problem podobny Tylko ze mniejsza temperatura ok 90 w stresie i sie wyłącza. Trzecie podejście scythe mugen 2 i inna płyta glowna efekt ten sam. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam przeszłości procesora nie znam. Czekam na jakieś sugestie. Pomyślałem tez o CPU Lapping ale jeszcze tego nie robiłem nigdy ale wygooglowałem wiec sobie bym z tym poradził tylko czy coś pomoże ?

a pastę termoprzewodzącą kładziesz między procem a radiatorem, a jeżeli tak to nie za dużo? :stuck_out_tongue:

Po diabła?

Jeśli nie kręcony a radiator boxowy prawidłowo zamontowany, to nie powinno być problemu. Czy jest i ile pasty termoprzewodzącej?

Jaką masz płytę główną? Napięcia są w biosie ustawione prawidłowo dla tego procesora?

Napięcia oczywiście ze prawidłowo ustawione. Pastę wiem jak nakładać jest hmm wielkości ziarnka ryżu czyli cieniutko nałożona. Pasta Arctic Silver 5. Płyta GIGABYTE GA-M61SME-S2 AM2 a testowane jeszcze na GIGABYTE GA-MA770T-UD3 AM3

Wszystkie pozostałe parametry w biosie prawidłowo ustawione? Przywróć ustawienia fabryczne biosu.

Możesz sprawdzić powierzchnię procesora przykładając krawędzią bardzo równą powierzchnię (np. metalowy kątownik, suwmiarkę) czy rzeczywiście nie widać nierówności powierzchni.

Było na fabrycznych. OK jutro przyłożę i powiem co i jak. Dzieki za poradę.