Athlon 64 x2 6400+ 2MB na FOXCONN N570SM2AA

Witam.

Mam zamiar kupić procesor Athlon 64 x2 6400+ 2MB(http://allegro.pl/item499520533_amd_ath … ybszy.html).

I teraz moje pytanie: czy mogę zamontować go w mojej płycie? (FOXCONN N570SM2AA) Sorry jeśli to głupie pytanie, niestety nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji tej płyty tzn. opisu wyjaśniającego jaki maksymalnie procesor mogę w niej umieścić. Aha i jeszcze jedno. Jeśli będzie on pasował, to czy moja zasiłka da rade go uciągnąć? Amacrox Warrior AX450 -450W :slight_smile:

Chyba cały opis Twojej płyty. Możesz zamontować ten procesor na tej płycie (każdy Athlon 64 (x2)). A jeśli chodzi o zasilacz to za bardzo się na tym nie znam, jednak w tym przypadku mogę napisać że da radę.

Tam możesz kupić ten procesor tylko nie wiem czy jest sens kupować 6400, lepiej 6000 trochę taniej a później zawsze można podkręcić do 6400.

Zasilacz spokojnie uciągnie.

Z tym, że 6400 ma odblokowany mnożnik (x16 - max dla K8). Kręci się go nieporównywalnie lepiej od 6000+ :slight_smile: Jednak do standardowej pracy powininen wystarczyć 6000+. Nawet OC do domowego użytku powinno byc zadawalające.

Phenom na tej mobo nie wystartuje? Może lepiej zainwestować kilka złotych więcej? O ile phenom odpali na tej mobo (nigdzie nie mogę znaleźc listy kompatyblinych procków).

Jednak kupiłem 6000+ bo 6400 nie mieli w moim rodzinnym miasteczku:). niestety o OC nie mam zielonego pojęcia, więc procek będzie chodził na standardowych ustawieniach. Aha i jeszcze jedno lamerskie pytanko: czy po zamtowaniu proca na płycie, będę musiał coś grzebać w biosie? Jeśli tak to co:) A może zlecić to komuś bardziej wykwalifikowanemu niż ja:)

O ile nic nie przestawiałeś to nic nie musisz grzebać. Ewentualnie zresetować BIOS zworką na płycie (czytaj jak to zrobić i gdzie znajduje się zworka w instrukcji).