Athlon 64 zawiesza się przy 2.4GH po OC

Cześć :wink:

Podkręciłem Athlona z 2.0GHz na 2.4GHz, ale już musiałem zmniejszyć taktowanie pamięci. I podczas testów o orthosie zawiesza się… Próbowałem podnieść napięci procka ale to nic nie dało… Można coś z tym fantem zrobić?

Raczej nie, bo prawdopodobnie masz troche uszkodzony procesor lub płyte głównom.

:twisted:

Napięcie procesora standardowe?

Taa, cały czas jest standardowe. Po podniesieniu dalej się wiesza… Nie chce mi się wierzyć ze tylko tyle można z niego wyciągnąć…

Ew. Teraz mam płytę główną taką jak w opisie, ale mogę zamontować ABITA AN-M2HD… Tylko jest to dla mnie nie poręczne bo nie mam do niej sterowników… Co mnie bardzo dziwi bo jest nowszą płytą od tej którą obecnie mam…

może poprostu płyta główna jest nie do kręcenia ,albo zasilacz jest za słaby ,możesz zawsze spróbować uaktulanić bios płyty głównej,patrząc na opis masz płyte gigabyte a u nich po jakimś czasie są biosy usprawnione które poprawiają podkręcanie albo coś poprawiają

BIOS mam najnowszy, i to już od dawna…

czyli po prostu nie z tego procka się da wycisnąć,tylko z płyty,najwidoczniej,no niestety tak bywa,może też to być wina pamięci RAM,bo np nie daje się tak przetaktować