Athlon 64 zawiesza się przy 2.4GH po OC

(Mrylec) #1

Cześć :wink:

Podkręciłem Athlona z 2.0GHz na 2.4GHz, ale już musiałem zmniejszyć taktowanie pamięci. I podczas testów o orthosie zawiesza się... Próbowałem podnieść napięci procka ale to nic nie dało... Można coś z tym fantem zrobić?

(Marcin945) #2

Raczej nie, bo prawdopodobnie masz troche uszkodzony procesor lub płyte głównom.

(mati75) #3

:twisted:

Napięcie procesora standardowe?

(Mrylec) #4

Taa, cały czas jest standardowe. Po podniesieniu dalej się wiesza... Nie chce mi się wierzyć ze tylko tyle można z niego wyciągnąć...

Ew. Teraz mam płytę główną taką jak w opisie, ale mogę zamontować ABITA AN-M2HD... Tylko jest to dla mnie nie poręczne bo nie mam do niej sterowników... Co mnie bardzo dziwi bo jest nowszą płytą od tej którą obecnie mam...

(Gural7) #5

może poprostu płyta główna jest nie do kręcenia ,albo zasilacz jest za słaby ,możesz zawsze spróbować uaktulanić bios płyty głównej,patrząc na opis masz płyte gigabyte a u nich po jakimś czasie są biosy usprawnione które poprawiają podkręcanie albo coś poprawiają

(Mrylec) #6

BIOS mam najnowszy, i to już od dawna...

(Gural7) #7

czyli po prostu nie z tego procka się da wycisnąć,tylko z płyty,najwidoczniej,no niestety tak bywa,może też to być wina pamięci RAM,bo np nie daje się tak przetaktować