Athlon 6400 czy Phenom 9550

Witam , otóż chciałbym się Was poradzić.

Z Intelami , Athlonami miałem do czynienia…

Jednak mam możliwość wymiany Athlona 6400 na Phenoma 9550.

Z tego co czytam ( a już mnie oczy bolą ) to Phenom 60 % jest ok a całe 40 % to o kant d… rozbić.

Powoli wychodzą aplikacje obsługujące 4 rdzenie… i nie wiem czy podjąć się zamiany.

2 procesory są nowe w zasadzie, a że jestem ryzykantem i nigdy nie bawiłem się nawet pierwsza generacją 4 rdzeniowych procesorów AMD to jestem w stanie się zamienić…

Gry i programy nie mają problemu na procesorach AMD rzędu X2 4200 wiec broń Boże jakiej kolwiek mowy tutaj o " małej wydajności " sprzętu.

Po prostu jest okazja… ale czy ta okazja Wg. Was jest na lepsze czy na gorsze.

Głównie zależałby mi na zdaniu osób które bawiło się AMD 4 jajowym.

a czy ta okazja wiąże się z jakąś dopłatą ?? ten atek to jest po OC ??

Antek to fabryczny 6400 w dodatku Black Edition.

Bez dopłaty

Ani z jednej , ani z drugiej strony.

ja bym sobie darował tego phenoma chyba, że zajmujesz się photoshopem/audtionem/kodujesz-dekodujesz audio-video…

hmm, odpali gra4 na maxa i na przyszłość będzie mieć

Tu nie narzekam… bo mam 37 FPS w benchmarku gry…na najwyższych ustawieniach.(inni na Intelowskich procesorach mają o wiele mniej FPS).ale właśnie Kolega proAgent mnie wyprzedził :slight_smile:

Chciałbym zobaczyć te GTA 4 na tych 4 rdzeniach.

Tylko właśnie…oby to też nie było dobre dla jednej gry…

Jednak są duże wady…

Bardzo mała poddatnośc na OC - co lubimy z kilkoma Kolegami z forum :frowning:

Niskie taktowanie na defaulcie :frowning:

I jeszcze kilka istotnych minusów…

Jeśli chodzi o pierwszą generację Phenomów.

Jeżeli używasz komputera do gier i internetu to nie, z tego względu że 4 rdzeni i tak nie wykorzystasz.

Czyli wychodzi na to że szkoda zachodu…

WSZtm

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeżeli masz możliwość zmiany za free lub nie wielka dopłata X2 na Phenoma to nawet nie ma co się zastanawiać, bierz Phenoma. Za 70 zł możesz dokupić bardzo dobre chłodzenie Auras Wave i kręcisz Phenoma ile wlezie.

Ja też nie wiem czy zrozumiałeś, ale chodzi o Phenoma 9550.

Nie wyższy model , ani nie Phenom II.

Obecnie mam najmocniejszego Athlona w wersji BE.

PS.A chłodzenia nie mam dobrego ? :slight_smile:

Kaloryfer od Pentagrama i śmigło od Acutake - cicho i chłodno. :slight_smile:

Hmm 4 rdzenie to 4 rdzenie. Nie będziesz musiał się martwić że mocy Ci zabraknie.

Czy aby nie słabsze niż te 2 rdzenie ?

9550 jest taktowany 2,2 GHz x 4 czyli 8,8 GHz. Twój 3,3 GHz x 2 czyli 6,6. Trochę dużo prądu zżera ale ja bym brał.

Kolego tego tak się nie liczy :stuck_out_tongue:

mocy to może zabraknąć w gniazdku jak elektrownia da ciała

po za tym piszesz straszne głupoty

:slight_smile:

Nie warto wymieniać procka na 4 rdzeniowego tylko dla jednej gry, jak będzie więcej gier korzystających z tylu rdzeni wtedy wymień.

No właśnie

Athlon X2 6400+ podkręcony na 3.6GHz jest dużo szybszy od Phenoma 9550 2.2GHz

taktowań rdzeni się nie dodaje ani nie mnoży :x

Fajne masz marzenia :hahaha: :hahaha: :hahaha: fajny ten zasilacz który nie istnieje :lol: wątpię abyś tego procka tak wykręcił jak takie głupoty piszesz, chyba kręciłeś na skali w radiu :stuck_out_tongue:

Składał i podkręcał mój kumpel który pracuje w IT. Ten zasilacz istnieje ale nie na rynku <.>.

Mój błąd, -/+ liczę tak moc obliczeniową (która jest oczywiście błędna) aby mieć w przybliżeniu wydajność. (wiem że to trochę głupie i nierealne ale po większym przeglądzie procesorów to się sprawdza).

ta a świstak siedzi bo sreberka były kradzione, takiego zasilacza nie było, i jak na razie nie ma. Skoro tak obliczasz wydajność to spoko widać jak się znasz w AMD akurat Mhz nie przekładają się na wydajność w Intelu mistrzu kolorowy o wybujałej wyobraźni

pokaż próbke 16M w super pi + zrzut z cpu-z(zakładka o0gólna,mobo+memory) i gpu-z no i daj nam jakąs fote tego sprzętu :slight_smile:

Cóż, to raczy zostaje przy A64 :slight_smile:

A szkoda bo nigdy nie bawiłem się tym Phenomem :slight_smile:

Trzeba definitywnie zbierać fundusze na Phenoma II :slight_smile: