Athlon II 250 - czy jest dobry do gier?

Athlon II 250 - czy jest dobry do nowych gier?

Chcę wiedzieć czy mam żałować zakupu tego CPU. Składałem wtedy komputer do internetu a nie gier i dlatego wziełem X2 :-x

Czy jeśli komputer mam na gwarancji to czy mogę oddać tego Athlona do sklepu i dopłacić do X4?

W tej cenie to dobry proc do gier, na tej stronie możesz go sobie porównać

http://www.tomshardware.com/charts/desk … s,112.html

Zły nie jest jak na tą cenę.

W sklepie pytaj, ale jak proc został wyjęty z pudełka, i był używany to mogą nie przyjąć, ja bym proca z zerwanymi plombami na pudełku nie kupił.

Nawet nie mam po nim pudełka… zabrali w sklepie przy montażu tego CPU.

Zapomniałem, że na fakturze nie ma mam wymienionych podzeszpołów więc można zapomnieć o wymianie :F

Ile lat “żyje” każda podstawka AMD ?

To jest zależne od producenta,teraz jest AM3,podstawka może się zmieniać co 2,3 lata,żeby nowe płyty główne się sprzedawały,dobry nawet do gier,gry rzadko wykorzystują 4 rdzenie,4 rdzenie używa się podczas dekodowania video,obróbki dżwięku,renderingu grafiki 3D,obliczeń równoległych,jeśli nie robisz na komputerze nic bardziej zaawansowanego,to nie wykorzystasz czterordzeniowca.

Gry potrafiące użyć 4 rdzeni można policzyć na palcach jednej ręki.

Ale nowe gry już wykorzystują X4. Nie dawno wprowadzono X6 i na pewno nowe gry będą wymagać X6 by zagrać na full. Założę się, że Crysis 2 będzie wymagał X6 by grać na full.

939 długiego życia nie miało, a miał to być przyszłościowy socket, niektóre płyty gł z AM2 na starych chipsetach pozwalają na montaż niektórych proców AM3, niedługo ma wyjść AM3+ i stare proce mają do niego nie pasować, podobnie z obecnymi socketami Intela, zmieniają częściej żeby więcej zarabiać, na nowych płytach, socketach ciekawe czy koszyki na chłodzenia zmienią jak to było przy przy 939 > AM2, lub LGA775 > 1156 otwory przesunięto o 4mm, takie zmiany nie miały żadnego sensu, ale chłodzenia trzeba kupić nowe.

Jak go zoptymalizują tak jak jedynkę, to na X6 pograsz na średnich :wink: