Athlon II czy Phenom II?

Co to jest selekt?

Dzięki za propozycję dotyczącą wentylatora. Jeśli się zdecyduję na kupno tego procka to na pewno do Ciebie napiszę.

Dałeś nie do końca jasną odpowiedź. Jeśli kupię już odblokowany procek na allegro to sam też muszę mieć płytę z ACC czy mogę mieć płytę bez tej funkcji?

Selekt - ang. “Select” - pol. “Wybierz” . po prostu wybierasz, żebyś pracował na 4 rdzeniach i śmiga :slight_smile:

Musisz mieć płytę z ACC. To jest warunek włączenia nieaktywnych rdzeni (L3 w przypadku Athlonów).

Selekt to taki wyselekcjonowany, wybrany, sprawdzony procesor, który działa na zagwarantowanych ustawieniach. Ten właśnie procek, o którym wspominałeś jest takim selektem. Jak kupujesz coś prosto ze sklepu to nie masz gwarancji, że się odblokuje czy wysoko podkręci.

Nietsety ten selekt, o którym mówiłem już się sprzedał, więc znowu pozostaje mi Athlon II X4 640 lub Phenom II X4 840.

To są te same procesory, tyle, że różnią się taktowaniem o 200MHz. Brałbym po prostu tańszego, nie bardzo wiem nad czym tu się zastanawiać :wink:

Albo dorwiesz Phenoma II X2@X4, albo bierz po prostu Athlona II X4, skoro koniecznie chcesz 4 rdzenie. Innej możliwości w tej cenie nie ma.

Ja bym czekał na kolejnego selekta.

Pozostaje jeszcze problem odpowiedniej płyty głównej (z ACC/UCC). Na Allegro jest sporo płyt AsRock N68-S3 UCC, ale nie wiem czy to nie jest jakieś badziewie.

Gigabyte 770T-D3

ASRock 880G Extreme3 (z tą się raczej nie zmieścisz w ustalonej kwocie).

Z tą płytą Gigabyte też się raczej nie zmieszczę.

A co z tym AsRock N68-S3 UCC? Może nie jest taka zła?

Szczerze mówiąc ja bym dozbierał trochę kasy i kupił tę lepszą płytę. Ten ASRock jest jeszcze na nForce 6xx… Zdecydowanie lepiej wziąć coś na AMD 7x0…

Generalnie byłbym za zestawem Phenom II x2 @x4 + GA 770T-D3

Teraz tylko problem, żeby znaleźć selekta Phenom II X2@X4…

Dla mnie liczy się nawet to kilkadziesiąt złotych, które dzieli te płyty.

Doskonale to rozumiem. Dlatego kupiłbym coś solidniejszego. Różnica w cenie nie duża, a w wydajności i kompatybilności owszem. Poza tym kupując Gigabyte’a możesz odblokować rdzenie spod Windy przy pomocy AMD overdrive’a. Kilka złotych oszczędności w tym przypadku może nie wyjść za dobrze.

No cóż… Dzięki za wszystkie porady (szczególnie McDracullo). Jak nie kupię komputera teraz to za rok. Zawsze będę coś więcej wiedział