Athlon II X3 450 - odblokowanie rdzenia zawiesza system

Witam,

mam płytę główną jak w stopce tzn. BIOSTAR TA870U3+. Płyta ma funkcję BIO-Unlocking.

Podczas uruchamiania komputera jeszcze przed ładowaniem systemu, wciśnięcie klawisza F4 powoduje odblokowanie rdzenia.

Faktycznie, po wejściu w BIOS widnieje informacja, że mam procesor PHENOM X4 B50, ale L3 Cache jest N/A

Niestety podczas uruchamiania systemu (Windows 7) następuje totalne zawieszenie bez BSODA.

W biosie nie zmieniałem ŻADNYCH innych ustawień.

Czy jest ktoś z Was w stanie mi poradzić, co zrobić aby to zadziałało ?

Może zmienić napięcie ? Tylko do ilu ?

Pozdrawiam

Witaj:D z tego co wiem, nie każdy procesor da się wyjajkować. Trzeba po prostu trafić na podatny model. Co do pamięci L3 Athlony nie posiadają jej.

Proponuję zmianę zasilacza bo widzę że masz Feel-a ^^( chyba że chcesz żeby Ci coś trachło) ten zasilacz lepiej nie pobudzać do większej pracy, jakbyś odblokował 4 rdzeń, działy by się cuda :smiley: ten zasilacz ma 250W na linii 12V.

Jeśli chodzi o L3 to wiem, że Athlony jej nie posiadają.

Podałem tą informacje, bo być może brak L3 właśnie jest przyczyną zawieszenie systemu.

Co do zasilacza to nie wiedziałem o tym. W tej sytuacji faktycznie masz racje, mogą dziać się cuda.

zmień zasiłkę, i pokombinuj z prockiem, może się uda.

Sprawdź na jakimś Live CD czy ruszy. Może systemowi coś nie pasuje.

Odpaliłem Ubuntu z LiveCD. Jest dokładnie ten sam objaw co przy ładowaniu Windows7. To znaczy zaczyna ładować i po kilku sekundach wisi cały sprzęt.

nie kombinuj nic z programami tylko zmień zasilacz koniecznie ! jeśli dalej będzie się tak działo tzn, że czwartego rdzenia nie udało się odblokować.

witam, sproboj podbic Vcore na takie na jakim pracuje Phenom X4 lub sproboj mniejszyc taktowanie CPU - byc moze rdzen jest sprawny jednakze byc moze nie wyrabia na takim taktowaniu - tak tez sie zdarza, i czesto ten trik pomagal. Pozdrawiam.