Athlon XP 2400+

siema. mam pytanie związane z tym oto procesorem.? otóż nie wiem jak zabrać się za podkręcenie go na mojej płytce ECS - L7VTA2 rev. 2.0? jakie będą mi potrzebne programy do tego? od czego musze zacząc? dzięki z góry:P

Po 1 na tym zasilaczu nie jest najlepszym pomysłem podkręcanie kompa,

Po 2 tego kompa i tak dużo nie podkręcisz :slight_smile:

Po 3 kompa podkręca się z poziomu BIOSU (podczas włączania się komputera wchodzi się do niego naciskając odpowiedni klawisz - zazwyczaj “del”) zwiększając prędkość szyny FSB i zwiększając napięcie na procesorze/pamięciach (oczywiście przyda się dobre chłodzenie)

Nie będę opisywał dokładnie jak się to robi bo na każdej płycie wygląda to inaczej a google aż kipią od poradników i łatwo je znaleźć

Miałem kiedyś ten procesor i więcej niż 2.6 nie mogłem wyciągnąć na zasiłce megabajt 350W … a kręcisz proca w biose, nie programem pod windą.

Żadne :lol:

Od zbierania kasy na nowy procesor :smiley:

Procek to akurat ostatnia rzecz jaką bym tu wymienił… Po 1 RAM (zdecydowanie za mało i nie wiadomo jaka prędkość), zasilacz (ten megashit może zrobić buuum) a i z tego GF4 nie wiele się wyciśnie…

Ludzie on chce się tylko pobawić w OC tego złomiastego proca nie kupować nowego pc, jak wyżej napisalem na megabajcie super szrocie tego proca wykręciłem na 2.6, płytę też jakaś słaba była na chipsecie via kt 400 lol (do tego 512 ramu, gf fx 5200 i tłukłem w gta sa na minimalnych z zacinką xD)

W 100% się z tobą zgadzam lecz ja odpowiedziałem bardziej koledze ixrw0w , co do jego posta :slight_smile:

ja chce sie lekko pobawić w OC:P z poziomu biosa moge tylko podkręcic timingi ramu i FSB (orginalne FSB dla tego proca to 133, zrobiłem wczoraj FSB na 145 noi po resecie nie włanczał sie monitor…:stuck_out_tongue: musiałem wyjąc baterie:P) wiem ze komputer nie jest jakiś super do podkręcania…xD no ale sądze ze chociaz coś z grafiką moge sie pobawić… noi lekko z prockiem:D pozdro

ejj planuje teraz kupić geforce FX 5700 BIOSTARA ? czy to dobry wybor:P? sądze ze lepszy do gier… niz ten fatalny MX…;/?