Athlon XP Palomino - nie mogę ustawić 133

Witam!

Próbowałem przerobić mój procesor (patrz konfig w podpisie) sposobem wziętym z THG w celu odblokowania mnożnika. Zrobiłem tak jak było w instrukcji - zalałem klejem dziury po laserze (uprzednio maskując złącza), połączyłem mostki L1 preparatem do łączenia ścieżek na szybie. Efekt był taki, że nie dość, że mnożnik wciąż był zablokowany, to jeszcze wszelkie próby uruchomienia systemu (a czasem nawet wejścia do BIOSu) kończyły się resetem, “krzaczkami” na ekranie lub migającą kreską w rogu. Metodą prób i błędów “rozwiązałem” problem i ustawiłem FSB 100. Jednak komputer działa wtedy niebotycznie wolno. Czy jest jakiś sposób, by przywrócić mu dawną częstotliwość FSB? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile: .

Kupić nowy procesor.

Chyba, że uda Ci się to wszystko odwrócić :wink:

wydaje mi sie ze poprostu uczyles sie i zrobiles to inaczej… podejrzewam ze proc powiedzial papa… ;>

Dodane 11.09.2011 (N) 12:06

ps. zakup sobie jakiegos bartona :wink:

Fakt, uczyłem się :). Ale niby czym ten klej zmyć? Debonderem? Bartonów niestety ta płyta nie obsługuje. Z Athlonów XP tylko Palomino i Thoroughbredy.

Dodane 11.09.2011 (N) 20:11

Zauważyłem, że moja płyta ma wybrzuszone kondensatory, szczególnie w okolicach slotów RAMu, złączy AGP i PCI, sekcja zasilania procesora jest OK. Czy wymiana ich da jakiś efekt?

Niekoniecznie, ale powinny zostać wymienione wszystkie wybrzuszone kondensatory.