Athlon XP

mam athlona xp 2500+ 1,8GHz.gdy cos porobie na kompie jego tem wynosi nawet 100 stopni C no i wyłącza sie.Co zrobic zeby temu zapobiec oprucz kupna jakis zeczy do kompa typu nowy zasilacz.

masz za słabe chłodzenie, zobacz czy jakis proces nie pozera Ci dużo procesora 8)

Wygląda na to, że masz złe chłodzenie na procku.

Przy dłuższym takim działaniu możesz spalić procka.

Sprawdź cooler, może wiatrak szwankuje.

Od kiedy tak zaczęło się dziać ??

:okulary:

:shock: :shock: :shock:

Kupuj chłodzenie jak najszybciej iczaczej pożegnasz się z procesorem :shock:

moze jakis program pomoze.bo jak sciągne obudowe kompa to temp troche spada tak do 85 stopni.a wiatrak działa:)

Z tego co napisałeś, zdedcydownie popraw chłodzenie, żaden program tu Ci nie pomoże, wręcz odwrotnie.

Tak więc jak najszybciej zacznij chłodzić procka bo za moment możesz go zawiesić w ramkach na ścianie :twisted:

:okulary:

spox!!!ale nie mam kasy na nowe chłodzenie moze z tym cos sie da zrobic?

Post 2

"asz za słabe chłodzenie, zobacz czy jakis proces nie pozera Ci dużo procesora"JAK SPRAWDZIC CO DUZO “POZERA” PROCKA?


Update

Golden Finger

Od kiedy to się zaczęło ??

Może wiatrak się zakurzył i trzeba posprzątać (odkurzyć radiator i wiatrak).

:okulary:

postawić wiatrak przy kompie albo dmuchać na procesor :lol:

NO GDZIESZ OD MIESIĄCA Golden Finger.ALE JAK GO ODKUZYC I CO BO JA NAWET NIE WIEM GDZIE JEST RADIATOR

1 - Nie pisz z CAPS LOCK’iem

2 - poproś kogoś ze znajomych, może oni wiedzą co to jest i gdzie się znajduje radiator i wiatrak na procku, bo po tym co piszesz tylko narobisz sobie kłopotu.

:okulary:

spoko Golden Finger gdzie jest ten radiator!

Na płycie głównej pod wiatrakiem :slight_smile:

Przy zdjętej obudowie będziesz widział, tylko nie pisz gdzie jest płyta główna :twisted: :hahaha:

:okulary:

ale jak wygląda ten radiator?

Blacha (blaszki) żebrowana. :slight_smile:

:okulary:

np. tak -> http://img.ktr.pl/w/wenttvol10/sb.jpg

ok dzieks a jak wyczyscic wiatraczek na procku

Zdejm go z procka i umyj pod bieżącą wodą dodając detergenty :twisted:

Ponieważ Twoje posty zaczynają mi “źle pachnąć” następne tego typu polecą w niebyt i będę zmuszony użyć przycisku Ostrzeżeń :evil:

:okulary:

Tylko nie podłączaj go mokrego do kompa chyba że chcesz się z nim pożegnać :lol:

ale sie usmiałem w tym temacie :lol:

:wink:

dla kolegi co ma taki mega problemik :slight_smile:

neiczyszczenie radiatora powoduje, ze zapycha sie on syfem i jego walory chlodzoące spadaja :wink: tworzy sie wartwa kurzu, nie do przebicia dla zimnego powietrza z wiatraka, wiec radiator musi radzic sobie sam :wink:

kilka moich starych fotek :slight_smile: nawet widac na nich radiator :!: :slight_smile:

Image5.JPG

Image6.JPG

Image9.JPG

Image11.JPG

ino se nie zapomnij dać świeżej pasty na procka, jak zdejmiesz i wyczyscicsz chlodzenie :slight_smile:

pozdro