Athlon XP

(Windows XP SP2) #1

mam athlona xp 2500+ 1,8GHz.gdy cos porobie na kompie jego tem wynosi nawet 100 stopni C no i wyłącza sie.Co zrobic zeby temu zapobiec oprucz kupna jakis zeczy do kompa typu nowy zasilacz.

(Qbek50) #2

masz za słabe chłodzenie, zobacz czy jakis proces nie pozera Ci dużo procesora 8)

(Golden Finger) #3

Wygląda na to, że masz złe chłodzenie na procku.

Przy dłuższym takim działaniu możesz spalić procka.

Sprawdź cooler, może wiatrak szwankuje.

Od kiedy tak zaczęło się dziać ??

:okulary:

(Damian) #4

:shock: :shock: :shock:

Kupuj chłodzenie jak najszybciej iczaczej pożegnasz się z procesorem :shock:

(Windows XP SP2) #5

moze jakis program pomoze.bo jak sciągne obudowe kompa to temp troche spada tak do 85 stopni.a wiatrak działa:)

(Golden Finger) #6

Z tego co napisałeś, zdedcydownie popraw chłodzenie, żaden program tu Ci nie pomoże, wręcz odwrotnie.

Tak więc jak najszybciej zacznij chłodzić procka bo za moment możesz go zawiesić w ramkach na ścianie :twisted:

(Windows XP SP2) #7

spox!!!ale nie mam kasy na nowe chłodzenie moze z tym cos sie da zrobic?

Post 2

"asz za słabe chłodzenie, zobacz czy jakis proces nie pozera Ci dużo procesora"JAK SPRAWDZIC CO DUZO "POZERA" PROCKA?

Update

Golden Finger

(Golden Finger) #8

Od kiedy to się zaczęło ??

Może wiatrak się zakurzył i trzeba posprzątać (odkurzyć radiator i wiatrak).

(inż. Piniol) #9

postawić wiatrak przy kompie albo dmuchać na procesor :lol:

(Windows XP SP2) #10

NO GDZIESZ OD MIESIĄCA Golden Finger.ALE JAK GO ODKUZYC I CO BO JA NAWET NIE WIEM GDZIE JEST RADIATOR

(Golden Finger) #11

1 - Nie pisz z CAPS LOCK'iem

2 - poproś kogoś ze znajomych, może oni wiedzą co to jest i gdzie się znajduje radiator i wiatrak na procku, bo po tym co piszesz tylko narobisz sobie kłopotu.

(Windows XP SP2) #12

spoko Golden Finger gdzie jest ten radiator!

(Golden Finger) #13

Na płycie głównej pod wiatrakiem :slight_smile:

Przy zdjętej obudowie będziesz widział, tylko nie pisz gdzie jest płyta główna :twisted: :hahaha:

(Windows XP SP2) #14

ale jak wygląda ten radiator?

(Golden Finger) #15

Blacha (blaszki) żebrowana. :slight_smile:

(inż. Piniol) #16

np. tak -> http://img.ktr.pl/w/wenttvol10/sb.jpg

(Windows XP SP2) #17

ok dzieks a jak wyczyscic wiatraczek na procku

(Golden Finger) #18

Zdejm go z procka i umyj pod bieżącą wodą dodając detergenty :twisted:

Ponieważ Twoje posty zaczynają mi "źle pachnąć" następne tego typu polecą w niebyt i będę zmuszony użyć przycisku Ostrzeżeń :evil:

(Proph3t) #19

Tylko nie podłączaj go mokrego do kompa chyba że chcesz się z nim pożegnać :lol:

(:: MARIO ::) #20

ale sie usmiałem w tym temacie :lol:

:wink:

dla kolegi co ma taki mega problemik :slight_smile:

neiczyszczenie radiatora powoduje, ze zapycha sie on syfem i jego walory chlodzoące spadaja :wink: tworzy sie wartwa kurzu, nie do przebicia dla zimnego powietrza z wiatraka, wiec radiator musi radzic sobie sam :wink:

kilka moich starych fotek :slight_smile: nawet widac na nich radiator :!: :slight_smile:

Image5.JPG

Image6.JPG

Image9.JPG

Image11.JPG

ino se nie zapomnij dać świeżej pasty na procka, jak zdejmiesz i wyczyscicsz chlodzenie :slight_smile:

pozdro