Athlon XP

(szop pracz) #1

Mam takie pytanie, przy jakich temperaturach pracują wasze procesory Atlon XP 2500 Barton u mnie 47-53*C.

(system) #2

Mój Athlon Xp 2400+ ma aktualnie 43'C

(Kos@) #3

Mój 2100+XP ma 49°C

W serwisie powiedzieli mi, że dostali kiedyś kompa, w którym zatrzymał sie wiatrak w Athlonie, pracowal bez wentylacji 3 minuty i sie wylaczyl. Temp. alarmowa to było ok. 100°C wiec musial osiagnac cos kolo tego a jednak dzialal dalej po wstawieniu nowego wentylatora! !!

(Chees) #4

Ja mam Athlon 1800+ i temperatura waha sie w granicach 36 stopni do 45 stopni! Jesli juz chodzi bezprzerwy dluzszy okres to osiaga nawet ponad 50 stopni! :smiley:

(Czr R1) #5

A mój Athlonik 2200 + XP pracuje w temperaturze od 41-44 stopni...

(Del15piero) #6

Mó Athlon 2000 +XP ma temperaturke 48 C

(Playstop) #7

a czym to się sprawdza

(lazikar) #8

Tymi programami

:arrow: Aida 32

:arrow: Sped Fan

(Magik) #9

Oraz jeszcze Motherboard Monitor

spolszczenie

Oprócz temperatury procesora pokaże ci też temperaturę płyty i napięcia oraz stopień użycia procesora.

(:: MARIO ::) #10

moj tualatin ma aktualie 53*C :lol:

(Del15piero) #11

Jak dla mnie najlepiej sprawdzać w Biosie

(Roseng) #12

Mój Athlon 2400 ma aktualnie 37stopni i tak jest prawie zawsze, polecam wiatraki firmy G-tech, sa naprawde rewelacyjne, na standardowym wiatraku spalilem swojego durona 1.3, ale i tak jakoś miesiąc mi sie wyłaczał osiągajać przy tym temperature 99stopni i działal, za kazdym razem jakies 2 godziny chodził az w koncu sie poddał, wtedy nie miałem Aidy. Podobno ale wole nie sprawdzac poszła tylko plyta główna, a procek dalej jest ok, ale nie ryzykuje kolejna awarią, na wszelki wypadek zachowałem tylko duronka :):slight_smile:

(Jaro12345) #13

Ja mam athlona 1700 (palmino) temp 44 stopnie.

(Patricko) #14

Athlon 64bit 3000+ Winchester mam temperature 30C.

Tylko ze mam zrobiony przeplyw powietrza prez obudowe (poprostu cooler z przodu i tylu).

(Yole) #15

prawidłowa praca Atholna jest przy temperaturze 30- 50 pare .100 stopni to temperatura alarmowa , przy ktorej komp powinien sie wyłaczyc ( jesli jest dobrze złozony ofkorz [poniewaz wszyscy składacze pierwsza ocje jaka włączaja w biosie to to] ) procek niszczy sie przy temp. 120 stopni celciusza

(Yole) #16

ps . najlepiej sprawdzac temperature pod windowsem , lub najlepiej w jakims programie okienkaowym , bios "oszukuje" poniewaz komp sie na etapie biosa jest "Chłodny"

(lazikar) #17

Oj i tu się mylisz kolego. Jest zupełnie odwrotnie.

(:: MARIO ::) #18

ale i tak powiem wam ze 100% pewniak to posiadanie zewnetrznego czujniaka i wyświtlacza :]]

(lazikar) #19

Faktycznie. Wszystko i na temat. :smiley:

(Przemokg) #20

Mój Athlonik XP 2600+ chodzi od 40-55.

Miesiąc temu miałem zepsuty wentylator od procka i gdy właczałem kompa (mając ok. 95 stopni) po kilkunastu sekundach automatycznie wyłączał mi sie komp