Ati 7000 v Geforce series v Hercules Prophet 4000XT

Witam,

Mam dosyć nietypowe pytanie;

Potrzebuję do karty telewizyjnej w komputerze karty graficznej o minimalnej pamięci własnej 64MB.

Producent karty rekomenduje Ati Radeon 7000 64MB lub Geforce series 64MB.

Najgorsze jest to, że potrzebuję tej karty na PCI.

Mam teraz możliwość zakupienia karty Hercules Prophet 4000XT 64MB

Zastanawiam się czy ten Hercules wydajnościowo jest zbliżony do Ati 7000 lub Geforce z 64MB pamięci :?:

Nie chcę zakupić grafiki aby ją za chwilę sprzedawać. Proszę o pomoc, poniewaz nigdy nawet nie słyszałem o tym Herculesie i nie mam pojęcia z jaką kartą graficzną z seri ATi i Geforce można porównać jego wydajność :roll:

Jeżeli karta powinna mieć 64 mega a ta ma powinno działać :stuck_out_tongue:

Nie zawsze słucha się danych producenta 8)

Wydajnościowo powinien być zbliżony gdyż w tej erze a’la ati 7000 wszystkie karty były zbliżone :smiley:

A karta napewno nie jest droga więc dużo nie stracisz :smiley:

Hmmm… Jak na kartę o takiej wydajności to cena w granicach 50 - 70zł to jest dosyć duża suma. A wszystko tylko dlatego, że jest na PCI. Podobną kartę na AGP można kupić już za kilkanaście złotych.

No tak dosyć duża bo za taką cene można mieć geforca fx5200 :stuck_out_tongue:

Ale powinna wystarczyć :wink:

Proponuję zmienić kartę telewizyjną a nie graficzną, bo to jakiś zabytek.

Natomiast ten Hercules to wygląda na kartę z czasów, kiedy Hercules produkował chipy graficzne i konkurował z ATI oraz NVidią, a może jeszcze wtedy nie było konkurencji (połowa lat dziewięćdziesiątych?). Problem może być nie z wydajnością, lecz ze sterownikiem, oprogramowanie karty może go nie rozpoznać.

Na pewno ta grafika jest potrzebna na PCI? Trochę dziwne te wymagania, chyba że karta TV pochodzi z czasów, kiedy jeszcze AGP nie istniało (1997 rok?) :shock:

Domyślam się, że producent wymagał PCI, bo AGP wtedy nie istniało, a 64MB pamięci to potrzebne do wyświetlania obrazu TV na ekranie komputera z rozdzielczością 32 bity na piksel. I powinno chodzić z każdą kartą graficzną, niezależnie od złącza. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Tu chodzi o to, że mam taki stary komputer. Mam też monitor LCD i chciałbym użyć ten zestaw do oglądania telewizji. Do niczego innego nie jest mi potrzebne. A w starym komputerze nie mam złącza AGP. Z tego co wiem nie ma “przejściówek” z PCI na AGP wiec jestem zmuszony kupić grafikę na PCI.

Podobno jest sterownik do tej karty dla windows XP. Tak zapewnia sprzedawca i dołącza do karty sterownik.

Dodane 02.10.2009 (Pt) 18:16

Na opakowaniu z karty TV jest napisane:

At least 64MB of RAM for graphic card (VGA) ATI Radeon 7000 or above and Nvidia Geforce series is recomended

w związku z tym zdaniem powstało moje pytanie o Herculesa Prophet 4000XT

Dodane 02.10.2009 (Pt) 22:52

To jak mi radzicie… kupić tego Herculesa? Będzie śmigać na tej karcie TV card?