ATI czy Geforce?

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #1

Zastanawiam się nad kupnem Geforce 9800GTx ale na forum dużo osób gada że ATI jest lepsze. Wiec moje pytanie. Jaka karta ma mniej więcej tą samą cenę ( 130 funtów ) i Wydajność?

A po 2 czytałem że moja płyta główna: Asus P5n-e SLI : Może działać w trybie SLI tylko z kartami Nvidia. Dało by rade kiedyś zainstalować tutaj 2x Jakąś karte ATI czy musiał by to być geforce?

z góry dzięki za pomoc.

(Damian S100) #2

SLI jest tylko dla Nvidii a jej odpowiednik w stajni ATI to crossfire a kartę na twoim miejscu kupiłbym radka hd4870

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #3

czyli dało by rade zrobić 2 takie karty na mojej płycie czy nie? a jeżeli nie to jaką bym płyte ( intel, up to 8GB ramu 800mhz, 7.1 dziwięk, 4x sata ) bym potrzebował?

PS: Napisałem w takim samym przedziale cenowym a nie o 70 funtów droższa.

(Damian S100) #4

takich kart dwóch nie dało by rady podpiąc... w takim razie weź radka 4850 ewentualnie jak chcesz łączyc w SLI to tego 9800GTx bo nic lepszego do SLI nie znajdziesz

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #5

aha czyli za tą cenę do sli na mojej płycie nie znajdę nic lepszego niż GeForce 9800GTx?

(Damian S100) #6

takie jest moje zdanie może ktoś inny niech coś poradzi

(Vicuss) #7

Ja z ATI miałem same problemy, nie mówiąc o wyłączaniu się karty graficznej ;/

(xomo_pl) #8

SLI nie obsługuje kart ATI (a właściwie to AMD), więc jeśli chcesz miećć SLI to musisz mieć 2 karty nvidii, najlepiej takie same.....

(Damian S100) #9

przecież to samo ja pisałem:/ chodziło mi o to jaką ma kartę wybrac do tego SLI

(steemm) #10

lepiej kup hd4850/70 i kiedyś wymień tą płytę na coś z chipsetem od intela :slight_smile:

(Wiktor 1996 96) #11

dobra jest hd 4850 z ati a z geforce 9600gt