ATI HD4850 czy HD4770?

Witam! Mój komputer przedstawia się następująco:

-AMD Athlon X2 5200+

-3064 MB DDR2

-HDD Samsung 250GB

-GeForce 6100 256MB

-Napęd DVD

-Zasilacz 400W Codegen

I takie pytanie: Która karta lepiej będzie współpracować z tym zestawem? W grę nie wchodzi zmiana zasilacza! !!

wielki-test-kart-graficznych-pci-express-2009-t344410.html

http://benchit.pl/karty+graficzne/ranking

Zmień najpierw zasilacz, przeczytaj - ttp://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Lepiej 4850. I wymień zasilacz. Codegen 400 może nie poradzić sobie z takim obciążeniem.

moim zdaniem lepiej brać radka 4850 512, chodź tanszy jest 4770, ja mam radka 4850 asusa gladiator fan :slight_smile: i sprawuje sie naprawde świetnie :slight_smile: ruźnica między tymi kartami jest niewielka znajomy ma 4770 i jak zobaczylem jak uniego dziala, a umnie to nie ma ruznicy no moze te 2 fps ale to sie nie odczuwa, takie jest moje zdanie

ixrw0w wszystko ok narazie nie mam takich problemow jak opisane. Jak zauwaze jakies podstepne skutki to zmienie :slight_smile:

Dodane 23.07.2009 (Cz) 15:13

Wayne Rooney gdzie jest roznica 2 fps? Ktora karta ma wiecej fps? Tak sie sklada ze na allegro hd4850 jest tanszy niz hd4770 :slight_smile:

Skutki to zobaczysz jaki ci gwarancji nie uznają z przyczyny twojego zasilacza. Możesz w ten sposób stracić także inne podzespoły, lecz zdarzają się skutki że traci się wszystko lub nic.

wymień ten zasilacz

jeśli go nie wymienisz a jeszcze dołożysz grafę lepszą to nie zdziw się jak ci komp wybuchnie mówię serio…

wymień chociaż na jakiegoś 350 w ale porządnej firmy:)

tak jak ja średnio porządny ale bezpieczny;d

ale w przyszłości wymienię pewnie np. na chiefteca:)

Dodane 23.07.2009 (Cz) 15:24

a i niewielka jest różnica pomiędzy hd4770 a hd4850 obecnie czytam test w gazecie…

ale sam jak będę kupywać to wezmę pewnie hd4850 1gb

i będzie ok:)

kupuj radka 4850 i zmien na zasilacz 400 corsair i bedzie dobrze

znacie jakąś stronkę gdzie można sobie wyliczyć jaki zasilacz trzeba dla sprzętu jak tak to podajcie:)

:smiley:

a dolozycie mi kasy na zasilacz to kupie ?

ciekawe z kąd dobra spal kompa…gratulujemy dobrego wyboru

temat radzę zamknąć bo temu tylko w kółko powtarzać…

A co Ty komuś łaskę robisz? Zapytałeś o radę to ją dostałeś. Jak dla mnie to nie musisz robić nic, to nie mój komp. się zjara.

właśnie ja też tak myślę…

chcesz czuć zapach palącego się kompa to zrób tak jak mówisz:)

życzę powodzenia w ognisku w domu…:smiley:

proszę admina o zamknięcie tematu bo ten gość nie potrafi zrozumieć !!

jak sobie zapracujesz to będziesz miał. Na nowy zasilacz i cały komputer, bo stary już będzie po spaleniu.

a czemu mam nie pisać… zawsze byłem na tym forum i tu pozostanę ale głupie jest że ciągle mu wszyscy to samo powtarzają a on w kółko to samo …

nie wymądrzaj się !!

Ja Ci radzę wziąć 4770, ze względu na mniejszy pobór mocy. Jest większa szansa że zasilacz utrzyma. Pamiętaj, wszyscy Cię ostrzegaliśmy, to że ten codegen ma 400W na tabliczce znamionowej, nie znaczy że tyle utrzyma. W rzeczywistości może uciągnie do 300W.

On przy mniejszym obciążeniu mógłby się spalić jak by chciał. :smiley:

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/390684