ATI HDMI Audio Driver

Witam Wszystkich

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem karty graficznej ASUS Radeon HD 4850 :smiley:

I od razu na początku przygody z tą kartą mam mały problem :-x

Otóż po włożeniu jej i instalacji sterowników z płyty, stwierdziłem że nie mogę zainstalować sterownika ATI HDMI Audio

Pozukałem trochę w necie i okazało się ( tak twierdzi support ATI ) że aby zainstalować ten sterownik niezbędna jest poprawka KB888111

I tutaj zaczynają się schody, ponieważ poprawka ta nie działa z SP3 ( a taki system posiadam dokładniej Win Home Edition SP3 )

Nie będę od początku instalował systemu bez SP3 tylko po to by dograć to gó…

Moje pytanie brzmi : Czy brak tego sterownika może wpłynąć na stabilność i jakość pracy systemu i jego podzespołów ?

Może ktoś ma sposób co z tym zrobić ?

Druga sprawa dotyczy samej karty. Jako że od zawsze byłem fanem Nvidii i chłodzenia pasywnego, jestem trochę przerażony dzwiękiem wydawanym przez moją nową kartę :o

Słychać wyraźny szum przy włączonym wiatraku karty ( który chodzi prawie cały czas ) czy to jest normalne ?

Proszę również o podanie temperatury z jaką może pracować mój Radeon

Pozdrawiam

Odinstaluj SP3!

Tak to jest normalne i dziękuj Bogu, że chodzi bo karta w IDLU jest tak gorąca, że gdybyś chciał mieć ciszę to byś raczej nie miał karty! A czy fanfixa robiłeś na karcie? Wtedy jest chłodniej, ale głośno dopiero… U mnie bez fanfixa pracował w IDLU 73 stopnie teraz po fanfixie ma 42 (wentyl na 56%)

Przepraszam ale nie wiem o co chodzi :o

Zainstalowałem aplikacje Asus SmartDoctor i w zakładce Fan Control zaznaczyłem opcję Auto Fan Control ( nie wiem czy zrobiłem dobrze ale wyłączyłem tą aplikację w autostarcie ). Po tym automatycznie zrobiło się bardzo cicho ( wiatrak pracuje z 50 obrotami temp. 58 stopni ) Nie wiem za co jest odpowiedzialna ta opcja ale jest cicho. napisz dokładnie co mam zrobic bo boje się że coś zepsuje.

A wracając do pytania jak się ma brak tego sterownika do reszty ?

Ja bym spróbował odinstalować SP3, zainstalować poprawkę a następnie sterownik ATI HDMI Audio Driver i na sam koniec jeszcze raz zainstalować SP3.

Tylko że ja nie wiem jak odinstalować SP3 :frowning:

Panel sterowania -> dodaj usuń programy i tyle.

Niestety nie ma tam programy SP3 nawet po zaznaczeniu opcji pokaż aktualizacje :o

A tam swoją drogą finetto Przepraszam ale nie wiem o co chodzi z twoim wcześniejszym postem.

Zainstalowałem aplikacje Asus SmartDoctor i w zakładce Fan Control zaznaczyłem opcję Auto Fan Control ( nie wiem czy zrobiłem dobrze ale wyłączyłem tą aplikację w autostarcie ). Po tym automatycznie zrobiło się bardzo cicho ( wiatrak pracuje z 50 obrotami temp. 58 stopni ) Nie wiem za co jest odpowiedzialna ta opcja ale jest cicho. napisz dokładnie co mam zrobic bo boje się że coś zepsuje.

A wracając do pytania jak się ma brak tego sterownika do reszty ?

Zapewne skoro tak SP3 pobrał się sam w aktualizacjach automatycznych, wcześniej gdy samemu się instalowało SP3 można było z poziomu panelu sterowania usuwać.

A wracając do pierwszego …

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś bo karta lubi się grzać… Jeśli masz kartę od Asusa to masz właśnie Asus SmartDoctor’a i nim możesz sterować obrotami innym, tak jak i mnie pozostaje Fanfix…

Ale jeśli wiatrak przy 50% ma 58 stopni to nie jest źle, ja bym zostawił. A jeszcze jedno powiedz jaką temp. masz w stresie?

finetto teraz temperatura to najmniejszy problem :frowning:

Zainstalowałem Assassin"S Creed i dźwięk jest do du… jedno wielkie buczenie. Jednak brak tego sterownika zrobił swoje :frowning:

I co mam teraz zrobić ? Jak go zainstalować ? Albo jak odinstalować SP3 ?

Kurcze przecież sterownik jaki podałeś ATI Audio jest do złącza HDMI żeby można było przesyłać dźwięk np podłączasz kompa pod LCD przez HDMI i masz głos od razu :!: A więc głośność wentylatora nie zależy od tego sterownika !

Aha w grze włącza się tryb 3D a więc wentyl przyspiesza :slight_smile: żeby schłodzić kartę :slight_smile: Nic na to nie poradzisz :frowning:

Nie masz racji. Ten sterownik jest potrzebny do pracy karty graficznej. Menadżer wykrywa urządzenie :

95cfca27babff6edm.jpg

ale nie potrafi go zainstalować, i dlatego źle pracuje i nie ma dźwięku w grze.

Jeszcze raz pytam jak zainstalować te sterowniki ?

Znalazłem opis w necie :

  1. to co bedzie potrzebne:
  • KB888111.exe (Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver) poprawka wypuszczona przez Microsoft

-HD Audio driver (zalecane najnowsze sterowniki)

-nalezy rozpakowac plik KB888111.exe (NIE INSTALOWAC) za pomoca np WinZipa lub Winrara

  • uruchomić “Device Manager” i wybrac karte dźwiękową wykryta domyślnie jako “PCI DEVICE” i uaktualnic sterowniki, nalezy odnaleźc wczesniej rozpakowane poldery, pierwszy “commonfiles” i drugi “Update it”,

-zainstalowac najnowsze sterowniki od producenta do kart dźwiękowej,

-wskazac scieżke do sterowników HD Audio recznie, (domyslnie C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield)

Ale nijak nie wiem jak to zrobić

Cześć . Posiadam płytę Gigabyte GA-MA78GM-S2H i miałem podobny problem .Udało mi się go rozwiązać instalując sterownik do ati ze strony realteka

Mnie też udało się rozwiązać ten problem instalując sterowniki do HDMIaudio 8.6 :smiley: znalazłem w necie

Jak już jest ten temat to prosze użytkowników Asusa o pomoc w ustawieniu programu Asus Smart Doctor ( ustawiłem opcję Auto Fan Control ) i wyłączyłem program w autostarcie ( nie wiem czy dobrze )

1.Jakiekolwiek poprawki ,które przyjmie twój system sprawdź na stronie Microsoft Update.Wchodzisz Start /wszystkie programy/Microsoft Update.Oczywiście przy włączonym necie. 2.Szumy pochodzą wyłącznie od wentylatorów chłodzących.Aby je cokolwiek uciszyć można je przesmarować olejem maszynowym.Temperatura nie jest zbyt duża,proponuję nie ruszać. 3.Jeżeli sterownik Audio ATI nie spełnia swojej funkcji spróbuj ze strony REALTEK ściągnąć sterownik Realtek AC 97 Drivers…www.pobieralnia.pl.Zainstaluj go po uprzednim odinstalowaniu poprzedniego. Nie wiem w jakim stopniu te rady pomogą,ale proponuję wszelkie zmiany głęboko przemyśleć ,aby nie doprowadzić do rozregulowania systemu.Potem pozostaje tylko funkcja “przywracanie systemu”.