Ati Mobility Radeon HD 5650- Nie mogę zaktualizować sterow

Witam,

Dziś w wolnym czasie postanowiłem zaktualizować sterowniki. Najbardziej chodziło mi o kartę graficzną. Poszukałem na stronie amd sterowników, pobrałem najnowszy CCC (z tąd: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … -64.aspx#1 -nie wiem czy dobrze) i pojawił się taki komunikat: index.php?get=1&f=1

Obojętnie czy dam zakończ czy anuluj dzieje się to samo. Odinstalowywałem stare sterowniki- to samo. W trybie awaryjnym- tak samo. Aby przywrócić wszystkie sterowniki i oprogramowanie do karty graficznej muszę przywracać system (przed każdym zmienieniem sterownika lub oprogramowania robię punkt przywracania).

Laptop to Toshiba Satellite L650 z Windows 7 HP 64bit.

Co mam zrobić, żebym miał najnowsze sterowniki do karty graficznej?

sterowniki do laptopów ściąga sie ze strony producenta laptopa, a nie producenta jednego z podzespółów, ze strony toshiba sciagnij dostepne sterowniki do twojej grafiki, z amd.com moga nie działać poprawnie tak jak u mnie np.

Na stronie Toshiby są, ale ze stycznia tamtego roku.

A na stronie AMD są już z tego roku.

u mnie wykazuje również ze jest nowa wersja dostepna ale sie wali grafika jak instaluje, wiec musze zainstalowac na nowo ze strony packardbella zeby bylo wszystko ok, dlatego ci mowie że może być taka okoliczność w której sie nie da zainstalować ze strony amd.com, tylko ze strony producenta laptopa, dopoki tam nie dadza nowych to nie ma dla twojego lapka

Da się zainstalować, lecz niestety trzeba je poddać modyfikacji. Przykładowy opis masz tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1281664.html

Niestety - najnowsza wersja Mobility Modder - ATI Version v1.2.1 nie jest wystarczająca nowa by obsłużyć twoją kartę graficzną. To raz. Zaś dwa - takie modyfikacja mogą się zakończyć … nieoczekiwanymi problemami.

dlatego lepiej użyć starszych mobilniejszych, bo zapewne takie modowane mogą go zasypywać BSOD’ami

Nie rozumiem. To po AMD wydaje te sterowniki skoro i tak nie działają na mojej karcie?

Ponieważ AMD sprzedaje układy graficzne producentom laptopów, a ci dopasowują je do swojej koncepcji laptopa jako całości, np. dodając dodatkowe funkcje związane dajmy na to z oszczędnością energii. Opcje te są uwzględniane w etapie końcowym produkcji, kiedy producent laptopa modyfikuje odpowiednio sterowniki i udostępnia klientowi końcowemu. Aby uniknąć ewentualnych problemów - sterowniki wydawane przez producenta sprzętu posiadają odpowiedni ciąg ID dla sprzętu. W ten oto sposób docieramy do komunikatu który ci się pojawia, oraz wyjaśnienia zagadki, dlaczego sterowniki referencyjne nie muszą wcale dać się zainstalować na teoretycznie obsługiwanym sprzęcie.

A jest jakiś sposób, żeby te sterowniki “na siłę” wgrać w system? Oczywiście tak aby nie uszkodzić sobie systemu.

Odpowiedź na obie kwestie - patrz: 4 posty wyżej. :roll:

No dobra, trudno użyje starszych sterowników.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :smiley: