ATi radeon 8500 -> pewien problem z kartą (?)

(Wraestai) #1

Witam,

kupowałem na allegro kartę graficzną Ati Radeon 8500, która ma tylko wyjścia DVI dla monitorów LCD, ale sprzedawca dodawał przejściówkę DVI -> D-sub dla monitorów CRT.

Osobiście mam takiego samego radeona, ale z obydwoma wejściami (jedno DVI i jedno D-SUB), a ten radek jest dla kolegi.

Mój działa bez zarzutu. Dzisiaj rano dostałem przesyłkę i właśnie testowałem kartę - podłączam kartę, podłączam przejściówkę etc. Włączam kompa - zanim monitor się włączy, to dochodzi do loga ładującego się windowsa (już sprzęt przeszedł POST i był 'pisk'), ale tego loga nie widzę...

Restart kompa i znów nic - "czysty" czarny calutki ekranik jakby monitor był wyłączony.

Wyłączam komputer i włączam po 2-3 minutach ponownie - karta nadal nie działa, ale wyświetliły się poprawnie napisy bez żadnych artefaktów w jakim trybie włączyć windows - wybrałem normalny, klikam enter i nagle cały ekran jest w paskach tego samego koloru...

Robiłem tak 3-4 razy i za każdym razem pojawiają się paski, przy 3 i 4 razie w ogóle nie widziałem nawet żadnych napisów i przed wyborem trybu włączenia windowsa już były paski.

Może wina przejściówki czy coś? Pierwszy raz podłączam kartę przez przejściówkę, może czegoś brakuje, albo coś z kartą!?

Proszę o pomoc! Dziękuję!

(system) #2

nową używaną ??

możliwe aczkolwiek skoro tobie działa ta przejściówka ( z twoją kartą) to raczej można to wykluczyć.

a czy w trybie VGA karta się odpala ??

podłączyłeś dodatkowe zasilanie ??, podepnij kartę do kompa kolegi?? jak objawi będzie ten sam to zwróć.

(Wraestai) #3

Karta używana.

Mój radeon nie używa przejściówki, bo napisałem, że mam obydwa wejścia D-sub i DVi (cla lcd i crt), więc w moim starym radku to niepotrzebne aby używać przejściówki - zaraz może zobaczy czy na moim radku jak podłącze pod dvi z przejściówką czy będzie działać.

Dodatkowego zasilania nie ma.

Kartę podepne do kompa innej osoby w ogóle, co ma sprawny komp. I zobaczymy, może jeszcze dzisiaj.

Złączono Posta : 13.08.2007 (Pon) 0:28

Aha, karta działa.

Nie mam pojęcia do dziś czemu u mnie nie działała - u znajomych wszystko OK.