ATi radeon 8500 -> pewien problem z kartą (?)

Witam,

kupowałem na allegro kartę graficzną Ati Radeon 8500, która ma tylko wyjścia DVI dla monitorów LCD, ale sprzedawca dodawał przejściówkę DVI -> D-sub dla monitorów CRT.

Osobiście mam takiego samego radeona, ale z obydwoma wejściami (jedno DVI i jedno D-SUB), a ten radek jest dla kolegi.

Mój działa bez zarzutu. Dzisiaj rano dostałem przesyłkę i właśnie testowałem kartę - podłączam kartę, podłączam przejściówkę etc. Włączam kompa - zanim monitor się włączy, to dochodzi do loga ładującego się windowsa (już sprzęt przeszedł POST i był ‘pisk’), ale tego loga nie widzę…

Restart kompa i znów nic - “czysty” czarny calutki ekranik jakby monitor był wyłączony.

Wyłączam komputer i włączam po 2-3 minutach ponownie - karta nadal nie działa, ale wyświetliły się poprawnie napisy bez żadnych artefaktów w jakim trybie włączyć windows - wybrałem normalny, klikam enter i nagle cały ekran jest w paskach tego samego koloru…

Robiłem tak 3-4 razy i za każdym razem pojawiają się paski, przy 3 i 4 razie w ogóle nie widziałem nawet żadnych napisów i przed wyborem trybu włączenia windowsa już były paski.

Może wina przejściówki czy coś? Pierwszy raz podłączam kartę przez przejściówkę, może czegoś brakuje, albo coś z kartą!?

Proszę o pomoc! Dziękuję!

nową używaną ??

możliwe aczkolwiek skoro tobie działa ta przejściówka ( z twoją kartą) to raczej można to wykluczyć.

a czy w trybie VGA karta się odpala ??

podłączyłeś dodatkowe zasilanie ??, podepnij kartę do kompa kolegi?? jak objawi będzie ten sam to zwróć.

Karta używana.

Mój radeon nie używa przejściówki, bo napisałem, że mam obydwa wejścia D-sub i DVi (cla lcd i crt), więc w moim starym radku to niepotrzebne aby używać przejściówki - zaraz może zobaczy czy na moim radku jak podłącze pod dvi z przejściówką czy będzie działać.

Dodatkowego zasilania nie ma.

Kartę podepne do kompa innej osoby w ogóle, co ma sprawny komp. I zobaczymy, może jeszcze dzisiaj.

Złączono Posta : 13.08.2007 (Pon) 0:28

Aha, karta działa.

Nie mam pojęcia do dziś czemu u mnie nie działała - u znajomych wszystko OK.