Ati Radeon 9200 SE niemożliwa instalacja sterów - Ubuntu

Witam. Mam taki problem. Korzystając z otwartych sterowników częstotliwość odświeżania w rozdzielczości 1152x864 wynosi 75 Hz i nie ma możliwości wybrania innej. Pobrałem zamknięte sterowniki z tej strony —> http://support.amd.com/us/gpudownload/P … inux%20x86 lecz podczas instalacji wyświetla się następujący komunikat:

Creating directory fglrx-install

Verifying archive integrity... All good.

Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.28.8.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

-e ==================================================

-e ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager 

-e ==================================================

Detected configuration:

Architecture: i686 (32-bit)

X Server: unable to detect

Removing temporary directory: fglrx-install

I instalacja staje w miejscu. Karta graficzna to ATI RADEON 9200 SE a system Ubuntu 10.04.1.

Sterowniki z repozytorium działają? Z tego co mi wiadomo to sterowniki spoza repozytorium powinno się instalować w trybie tekstowym z wyłączonym Xserverem.

Pozdrawiam!

Próbowałem, to samo się dzieje.

Ta karta nie jest wspierana. Wiem bo mam takową. Możesz spróbować vesy, albo otwartych, ale nigdy nie zamkniętych!

To jak nie to mam może inne pytanie. Czy taka częstotliwość odświeżania dla monitora 17 cali CRT jest bezpieczna, czy używana na dłuższą metę może spowodować jego uszkodzenie ?

Monitory CRT cechują się wysoką częstotliwością odświeżania. 75Hz jest to dobra częstotliwość.