Ati Radeon 9200 SE niemożliwa instalacja sterów - Ubuntu

(Pawel Pieczyrak) #1

Witam. Mam taki problem. Korzystając z otwartych sterowników częstotliwość odświeżania w rozdzielczości 1152x864 wynosi 75 Hz i nie ma możliwości wybrania innej. Pobrałem zamknięte sterowniki z tej strony ---> http://support.amd.com/us/gpudownload/P ... inux%20x86 lecz podczas instalacji wyświetla się następujący komunikat:

Creating directory fglrx-install

Verifying archive integrity... All good.

Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.28.8.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

-e ==================================================

-e ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager 

-e ==================================================

Detected configuration:

Architecture: i686 (32-bit)

X Server: unable to detect

Removing temporary directory: fglrx-install

I instalacja staje w miejscu. Karta graficzna to ATI RADEON 9200 SE a system Ubuntu 10.04.1.

(roobal) #2

Sterowniki z repozytorium działają? Z tego co mi wiadomo to sterowniki spoza repozytorium powinno się instalować w trybie tekstowym z wyłączonym Xserverem.

Pozdrawiam!

(Pawel Pieczyrak) #3

Próbowałem, to samo się dzieje.

(system) #4

Ta karta nie jest wspierana. Wiem bo mam takową. Możesz spróbować vesy, albo otwartych, ale nigdy nie zamkniętych!

(Pawel Pieczyrak) #5

To jak nie to mam może inne pytanie. Czy taka częstotliwość odświeżania dla monitora 17 cali CRT jest bezpieczna, czy używana na dłuższą metę może spowodować jego uszkodzenie ?

(Tormiasz) #6

Monitory CRT cechują się wysoką częstotliwością odświeżania. 75Hz jest to dobra częstotliwość.